موسسه مهاجرتی SJ Migration

بررسی بهترین رشته ها برای تحصیل در استرالیا

بررسی بهترین رشته ها برای تحصیل در استرالیا

آیا شما هم از متقاضیان ادامه تحصیل در خارج از کشور هستید و به استرالیا به عنوان مقصد تحصیلی خود فکر می‌کنید؟ زندگی در استرالیا به عنوان یک دانشجو ابعاد مختلفی دارد که وابسته به رشته تحصیلی شما می‌تواند متفاوت باشد.

به همین دلیل در این مطلب بهترین رشته‌ها برای تحصیل در استرالیا معرفی شده‌اند. اگر به دنبال کشوری با طبیعت زیبا، آب‎و‌هوای مناسب، فرهنگ مهاجر‌پذیر و سیستم آموزشی عالی هستید، دانشگاه‌های سراسر استرالیا با بهترین رنکینگ منتظر شما هستند. اما کدام رشته‌ها برای ادامه تحصیل در استرالیا مناسب‌ترند؟

تحصیل در استرالیا؛ مزایا و معایب

امروزه تحصیل در استرالیا برای برخی از دانشجویان بین‌المللی از بزرگترین اهداف به حساب می‌آید. مزایا و نقاط قوتی که در ادامه تحصیل در استرالیا وجود دارد هر دانشجویی را برای این کار قانع می‌کند. در فضای علمی دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی استرالیا دانشجویان بین‌المللی می‌توانند از انواع برنامه‌های تحصیلی که با رشته تحصیلی و علایق آن‌ها همسو است، استفاده کنند.

بسیاری از مراکز آموزشی و دانشگاه‌های استرالیا از نظر رنکینگ جهانی در بهترین رتبه‌ها قرار دارند. این ویژگی نشان می‌دهد سیستم آموزشی استرالیا به گونه‌ای طراحی شده است که می‌تواند یک تجربه عالی از ادامه تحصیل را برای دانشجویان بین‌المللی فراهم کند.

از طرفی چشم‌انداز شغلی عالی در خارج از کشور پس از اتمام دوره آموزش و اخذ مدرک، یکی‌دیگر از مزایای تحصیل در استرالیا است. در لیست شغل‌های پردرآمد در استرالیا می‌توانید مشاغلی را مشاهده کنید که اخذ مدرک در آن زمینه در مراکز علمی این کشور، مسیری هموار را برای دانشجویان بین‌المللی خواهد بود.

از طرف دیگر از مزایای مهاجرت به استرالیا به عنوان یک دانشجوی خارجی فرهنگ مهاجر پذیر و صمیمانه این کشور است که به شما اجازه می‌دهد بتوانید حضور فعالی در جامعه داشته باشید و از دوره تحصیل خود لذت ببرید. در کنار همه این‌ها طبیعت بکر، سواحل زیبا و محیط زیست بی‌نظیر این قاره در نیمکره جنوبی می‌تواند تجربه بی‌نظیری از زندگی و تحصیل را برای متقاضیان به ارمغان آورد.

دانشجویان بین المللی این فرصت را دارند که با پیدا کردن کار نیمه وقت، و داشتن یک درآمد ضمن کشف فرصت‌های شغلی تا حدودی بودجه لازم برای هزینه‌های خود را تامین کنند. از طرفی دولت و موسسات استرالیا نیز بورسیه‌های ویژه‌ای را برای دانشجویان بین المللی در نظر می‌گیرند تا از نظر مالی به آن‌ها در استرالیا کمک کنند.

با وجود تمام این تعاریف نقاط ضعفی نیز وجود دارد که اشاره به آنها ی‌تواند واقعیت را به بهترین شکل به شما نشان دهد. این نکات عبارتند از:

 • اولین و شاید مهم‌ترین نکته‌ای که دانشجویان بین‌المللی در هنگام تصمیم گیری برای ادامه تحصیل در خارج از کشور به آن توجه می‌کنند هزینه‌های تحصیل و اقامت است. استرالیا همواره در جهان به عنوان کشوری معرفی شده است که هزینه‌های تحصیل و زندگی در آن به ویژه برای دانشجویان بین‌المللی بالاست. به عبارتی برای دریافت ویزای استرالیا قبل از هر چیز لازم است هزینه‌های آن را در نظر داشته باشید. علاوه بر این باید به این نکته توجه کنید که هزینه‌های تحصیل در رشته‌های تحصیلی متفاوت با هم فرق می‌کند.
 • اگرچه استرالیا دارای اقتصاد با ثبات و رو به پیشرفتی است اما از نظر استانداردهای زندگی در مقایسه با سایر کشورها ( به ویژه کشورهای اروپایی) در رتبه‌بندی بالاتری قرار دارد. این ویژگی مستلزم افزایش هزینه‌ها خواهد بود.
 • با استفاده از ویزای تحصیلی استرالیا نمی‌توان به کشورهای دیگر سفر کرد. در نتیجه اگر یک دانشجوی بین‌المللی بخواهد، تعطیلات خود را در کشور دیگری بگذراند این امکان برای او وجود نخواهد داشت.

در کنار عواملی چون هزینه تحصیل در استرالیا و هزینه‌هایی نظیر اقامت، درمان و حتی تفریح باید به این نکته نیز توجه داشته باشید که بهترین دانشگاه‌های استرالیا برای تحصیل همواره جایگاه خوبی در لیست بهترین دانشگاه‌های جهان داشته‌اند. اما در کدام رشته‌ها؟ در ادامه متوجه خواهیم شد.

شرایط عمومی کار در استرالیا

ساعت کاری استرالیا از ساعت ۸:۳۰ صبح تا ۵ بعد از ظهر می‌باشد. در فرهنگ استرالیایی تعادل بین کار و زندگی از اهمیت بالایی برخوردار است و به نظر می‎رسد مردم استرالیا ترجیح می‌دهند تایم زیادی را برای لذت بردن از وقت گذراندن با دوستان و خانواده داشته باشند

کسب و کارها و شرکت‌های استرالیایی معمولا به شکل سلسله مراتبی اداره می‌شوند. این ویژگی برای مهاجران ایرانی می‌تواند سازگاری و هماهنگی بالایی را به وجود آورد. علاوه بر این در سال ۲۰ روز مرخصی و همچنین ۱۲ روز تعطیلات رسمی وجود دارد.

در استرالیا می‌توانید صرف نظر از پیشینه فرهنگی و ملیت خود به دور از هرگونه تبعیض به کار مشغول شوید و در محیطی امن و آرام پیشرفت کاری خود را پیگیری کنید. همه این ویژگی‌ها باعث می‌شوند که مهاجران تحصیلی به استرالیا پس از فارغ التحصیلی به داشتن یک شغل و اقامت دائم در استرالیا فکر کنند. صرف نظر از درآمد شغل‌های مختلف در استرالیا، فضای کاری این کشور، ترقی و پیشرفت را برای شاغلین به ارمغان خواهد آورد.

شرایط عمومی کار در استرالیا

بهترین رشته ها برای تحصیل در استرالیا

یکی از تصمیم‌های سخت انتخاب رشته مناسب برای تحصیل در استرالیاست. در هنگام این انتخاب متقاضیان بیش از ۲۲ هزار رشته و دوره تحصیلی مختلف پیش رو دارند. این تنوع ممکن است هر کسی را گیج و سردرگم کند. برای کمک به شما در جهت یک تصمیم گیری بهینه، در ادامه لیست کاملی از پرمتقاضی‌ترین بهترین رشته‌های تحصیلی در استرالیا آماده کرده‌ایم:

رشته های مهندسی

تحصیل در رشته‌های مهندسی در انشگاه‌های استرالیا می‌تواند انتخابی بسیار مناسب برای دانشجویان بین‌المللی باشد. نرخ اشتغال پس از اخذ مدرک در رشته‌های مختلف مهندسی در استرالیا بیش از ۸۶ درصد می‌باشد. از جمله زیر شاخه‌های رشته مهندسی که می‌توانید در استرالیا به تحصیل آن‌ها بپردازید:

 • لیسانس مهندسی مکانیک
 • لیسانس مهندسی عمران
 • لیسانس مهندسی هوافضا
 • لیسانس مهندسی کامپیوتر
 • لیسانس مهندسی برق

 فارغ التحصیلان این رشته‌ها می‎توانند به فرصت‎های شغلی متنوعی در اموری نظیر دفاع، توسعه شهری، و حمل و نقل پیدا کنند. از جمله بهترین مراکز تحصیل در رشته‌های مهندسی در استرالیا می‌توان به دانشگاه مک کواری، دانشگاه نیوکاسل و دانشگاه UNSW اشاره کرد.

بسته مدرک و زیر شاخه تحصیلی انتخاب شده، تحصیل در استرالیا راهی برای ترکیب نوآوری با خلاقیت و دانش علمی است. تحصیل در رشته مهندسی شما را با مهارت‌ها و تخصص‌های ویژه برای ساخت و ساز آشنا خواهد کرد. با این حال تحصیل در رشته‌های مهندسی معمولاً دوره طولانی‌تری دارد و حداقل به مدت ۵ سال طول می‌کشد.

فارغ التحصیلان دارای مدرک مهندسی از هر یک از کالج‌های برتر استرالیا می‌توانند سالانه تا 112429 AUD درآمد کسب کنند. با این حال اگر تازه‌کار هستید، چشم انداز درآمدی شما باید در حدود 93936 AUD باشد. البته با کسب تخصص، درآمد شما به تدریج به 155247 AUD در هر سال افزایش می یابد.

رشته های مهندسی

رشته های انسانی

رشته‌های علوم انسانی طیف گسترده‌ای از زیرشاخه‌های تحصیلی را در بر می‌گیرد. متقاضیان تحصیل در رشته‌های علوم انسانی فرصت تحصیل در بهترین دانشگاه‌های استرالیا برای تحصیل را خواهند داشت. بهترین رشته‌های انسانی برای تحصیل در استرالیا می‌توان به حقوق، روانشناسی و دبیری اشاره کرد.

تحصیل حقوق در استرالیا می‌تواند مدرک لیسانس حقوق (LLB) و یا مدرک دکترا را برای شما به ارمغان بیاورد. LLB یک دوره آموزشی چهار ساله است، در حالی که (دکتری )JD یک برنامه درسی سه ساله است. با استفاده از هر دوی این مدارک می‌توانید در استرالیا و دیگر کشورها به صورت رسمی به عنوان وکیل کار کنید. البته میزان اعتبار این مدارک استرالیایی در کشورهای خارجی بسته به کشور مدنظر، متفاوت خواهد بود.

یکی دیگر از بهترین رشته‌های انسانی برای تحصیل در استرالیا با درآمد بالا، مطالعه رفتار و ذهن انسان است که در طیف وسیعی از فرصت‌های شغلی در دسترس است. همه ساله در لیست مشاغل مورد نیاز در استرالیا نیازمندی به روانشناسان آموزشی سازمانی و روان درمانگران اعلام می‌شود.

همچنین فارغ التحصیلان لیسانس رشته‌های آموزش در مقاطع مختلف، می‌توانند پس از اتمام دوره تحصیلی خود به عنوان معلم مشغول به کار شوند. درصد فارغ التحصیلان مشغول به کار در این رشته در استرالیا ۸۶/۷ درصد است، این به معنی یک تضمین شغلی واقعی است. فارغ التحصیلان این رشته‌ها می‌توانند در تمامی مدارس دولتی و غیردولتی در استرالیا به کار مشغول شوند.

رشته های هنری

استرالیا مقصدی عالی برای دانشجویان رشته هنر در زیرشاخه‌های مختلف می‌باشد. از صنایع دستی گرفته تا طراحی گرافیک، طراحی مد و فشن و حتی طراحی داخلی ساختمان؛ دانشجویان متقاضی می‌توانند رشته‌های مورد نظر خود را در بهترین دانشگاه‌های استرالیا تحصیل کنند. فضای رقابتی موجود در رشته‌های هنری در دانشگاه‌های استرالیا باعث شده است که این رشته زیرشاخه‌های آن به یک انتخاب جذاب برای دانشجویان بین‌المللی تبدیل شود.

دانشجویانی که مدرک خود را طی یک دوره تحصیلی ۴ ساله در رشته‌های مختلف هنری کسب می‌کنند می‌توانند مشاغل مختلفی در زمینه‌های متفاوت داشته باشند.

 یکی از رشته‌های پرمتقاضی در استرالیا که تضمین شغلی بالایی دارد طراحی گرافیک می‌باشد. متخصصان طراحی گرافیک می‌توانند به عنوان طراح وب یا مدیر هنری در آژانس‌های تبلیغاتی و شرکت‌های خصوصی مختلف مشغول به کار شوند. حقیقت کسب مدرک در رشته‌های هنری مختلف، فرصت فعالیت در صنایع مختلف را برای دارندگان آن‌ها فراهم می‌کند.

برای تحصیل در رشته‌های هنری در استرالیا به عنوان یک دانشجوی بین‌المللی هزینه شما از ۷۸ هزار تا ۱۳۰ هزار دلار استرالیا خواهد بود. از نظر درآمدی هم یک فارغ التحصیل رشته هنر در استرالیا سالانه چیزی حدود ۹۰ هزار دلار درآمد خواهد داشت. البته با افزایش تجربه و همچنین کسب مدارک تحصیلی بیشتر این درآمد می‌تواند تا ۱۲۶ هزار دلار افزایش پیدا کند.

رشته های هنری

رشته های مدیریتی

تحصیل رشته‌های مدیریتی در استرالیا زیر شاخه‌های متنوعی را در بر می‌گیرد که از جمله آن‌ها می‌توان به مدیریت بازرگانی، مدیریت مالی و حسابداری، مدیریت گردشگری و مدیریت کسب و کار اشاره کرد. اگر دوست دارید شغل خود را در تجارت و مدیریت دنبال کنید، استرالیا یک مقصد اصلی برای شما است. مراکز تحصیلی استرالیا به ویژه در رشته‌های مدیریتی در سطح جهانی شناخته شده و مورد تایید هستند. تحصیل در این رشته‌ها می‌تواند درهای جدیدی از مشاغل مختلف را بر روی شما باز کند.

 بهترین مراکز تحصیل در رشته‌های مدیریتی در استرالیا عبارتند از:

 • دانشگاه دیکین
 • دانشگاه موناش
 • دانشگاه سیدنی

دوره تحصیل در رشته‌های مدیریتی معمولاً 3 سال طول می‌کشد و برای دانشجویان بین المللی حدود 30000 تا 50000 AUD هزینه دارد. البته فرصت‌های شغلی و چشم انداز درآمدی که با اخذ یک مدرک مدیریتی می‌توانید داشته باشید، بیشتر از میزان هزینه‌ها خواهد بود.

رشته های ریاضی

در استرالیا برای تحصیل ریاضی می‌توانید این کار را به صورت تک رشته‌ای یا ترکیبی انجام دهید. معمولا دوره کارشناسی ارشد در رشته ریاضیات در استرالیا 3 سال زمان می‌برد. در حالی که برای تحصیلات بیشتر در مقطع دکترا نیز حداقل ۳ سال زمان لازم است. البته مدت زمان تحصیل به رشته‌ای که تحصیل می‌کنید نیز بستگی دارد.

هزینه‌های مربوط به تحصیل در رشته ریاضیات برای دانشجویان بین‌المللی در استرالیا سالانه حدود ۴۴ هزار دلار استرالیا (31887 دلار آمریکا) است. از نظر درآمد پس از دوره فارغ التحصیلی نیز وابسته به موقعیت شغلی، درآمد یک ریاضیدان تا ۸۰ هزار دلار استرالیا خواهد بود. از جمله موقعیت‌های شغلی که یک ریاضیدان می‌تواند در استرالیا داشته باشد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اقتصاددان
 • حسابدار
 • استاد دانشگاه
 • تحلیلگر داده مالی
 • مشاور مالی

یکی از مطرح‌ترین زیرشاخه‌های رشته ریاضی رشته حسابداری است که با اخذ مدرک آن می‌توانید بهترین فرصت‌های شغلی را در استرالیا داشته باشید. در اکثر کشورها حسابداران از موقعیت شغلی بسیار بالایی برخوردارند و درآمد بالایی نیز دارند. البته توصیه ما به شما این است که قبل از تصمیم گیری حتماً درباره دانشگاه‌های معتبر استرالیا برای تحصیل در این رشته تحقیق کنید.

برای اخذ مدرک در زیر شاخه‌های رشته ریاضی و به ویژه رشته حسابداری بسته به نوع دانشگاهی که در آن ثبت نام می‌کنید باید از حدود ۲۰ هزار تا ۴۰ هزار دلار استرالیا شهریه پرداخت کنید. میزان درآمد و حقوقی که پس از فارغ التحصیل شدن در این رشته باید انتظار آن را داشته باشید، تا ۹۵ هزار دلار است.

رشته های ریاضی

رشته های تجربی

با شنیدن نام رشته تجربی تحصیل پزشکی در نظر همه ما مجسم می‌شود. اما دیگر زیرشاخه‌های رشته تجربی نیز در استرالیا پردرآمد و جز مشاغل مورد نیاز به حساب می‌آید. برخی از این زیر شاخه‌ها عبارتند از:

 • پزشکی: برای تحصیل پزشکی در استرالیا می‌توانید در دو مقطع زمانی پس از دبیرستان و پس از اخذ کارشناسی اقدام کنید. مدت زمان تحصیل در رشته پزشکی در مقطع کارشناسی در استرالیا بین ۵ تا ۶ سال است.اخذ مدرک رشته پزشکی در استرالیا باید آزمون‌های ورودی مختلفی را پشت سر بگذارید. این آزمون ها در دو شکل GAMSAT و UCAT برگزار می‌شوند.
 • دندانپزشکی: اخذ مدرک در زمینه دندانپزشکی یکی از معدود مدارک پزشکی است که برای پذیرش نیازی به گذراندن دوره GAMSAT ندارد. اگرچه اخذ این مدرک معمولاً 5 تا 7 سال طول می‌کشد، اما باید بدانید که نرخ اشتغال در یک کار پاره وقت پس از اخذ این مدرک در استرالیا بالای ۸۵ درصد است. در واقع مدرک دامپزشکی به عنوان یکی از پراستخدام‌ترین مدارک تحصیلی در استرالیا به شمار می‌رود.
 • پرستاری: با تحصیل در رشته پرستاری در استرالیا شما یکی از بهترین مدارک را برای اشتغال به کار به عنوان کادر درمان خواهید داشت. اخذ مدرک پرستاری به شما امکان می‌دهد در طیف وسیع از زمینه‌های تخصصی مراقبت و سلامتی مشغول به کار شوید. درصد اشتغال به کار در این رشته پس از فارغ‌التحصیلی حدود ۸۳ درصد است.

رشته های تجربی

 

در جدول زیر به صورت کامل هزینه‌های تحصیلی و درآمد رشته‌های مختلف در استرالیا را برای شما جمع آوری کرده‌ایم:

 رشته تحصیلی هزینه های تحصیل  درآمد پس از اتمام تحصیل (در سال)
رشته‌های مهندسی ۲۰ الی ۵۰ هزار دلار ۱۱۰ الی ۱۵۰ هزار دلار
رشته‌های هنری ۷۸ تا ۱۳۰ هزار دلار ۷۰ الی ۱۲۰ هزار دلار
رشته‌های مدیریتی ۳۰ تا ۵۰ هزار دلار ۹۰ تا ۱۵۰ هزار دلار
رشته‌های ریاضی  ۲۰ هزار تا ۴۰ هزار دلار  تا ۹۵ هزار دلار
رشته‌های تجربی (پزشکی)  تا ۸۴ هزار دلار تا ۳۱۰ هزار دلار

ارقام و درآمدهای این جدول به صورت سالانه اعلام و بر مبنای دلار استرالیا محاسبه شده‌ است.

مدارک لازم برای تحصیل در استرالیا

برای اینکه بتوانید به عنوان یک دانشجوی بین‌المللی در استرالیا اقامت کنید، قبل از هر چیز لازم است مجموعه‌ای از مدارک را به سازمان مهاجرت استرالیا ارائه دهید. این مدارک می‌تواند با توجه به رشته تحصیلی، شرایط فردی متقاضی و دانشگاه انتخاب شده از سوی متقاضی متفاوت باشد. با این حال در ادامه لیست کاملی از مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی استرالیا برای شما آماده کرده‌ایم. این مدارک شامل:

 • پاسپورت معتبر: منظور از پاسپورت معتبر پاسپورتی است که حداقل ۶ ماه زمان داشته باشد.
 • تاییدیه ثبت‌نام (COE): این سند معمولاً پس از پرداخت شهریه اولیه به متقاضی تحویل داده می‌شود.
 • نامه پذیرش (Letter of Offer): در صورتی‌که COE دریافت نشده باشد، نامه پذیرش موقت می‌تواند جایگزین شود.
 • مدرک زبان انگلیسی: برای مهاجرت تحصیلی به استرالیا نیاز به ارائه نتایج آزمون‌های بین‌المللی زبان هم‌چون IELTS یا TOEFL خواهید داشت.
 • مدارک تحصیلی: متقاضی باید تمامی مدارک تحصیلی قبلی خود هم‌چون دیپلم، مدرک کارشناسی، یا مدارک تحصیلی دیگر را ارائه دهد.
 • گواهی عدم سوء پیشینه: این مدرک را باید از مراجع قانونی کشور مبدأ دریافت کنید.
 • بیمه درمانی دانشجویان خارجی (OSHC): این بیمه برای پوشش هزینه‌های درمانی در استرالیا ضروری است.
 • سند تمکن مالی: باید نشان دهید که توانایی پرداخت هزینه‌ تحصیل در استرالیا، زندگی و سفر را دارید. میزان تمکن مالی موردنیاز برای یک دانشجوی مجرد حدودا 62000 دلار استرالیا است.
 • عکس پاسپورتی: متقاضی باید حداقل دو عکس پاسپورتی با پس زمینه سفید در پرونده خود داشته باشد.
 • فرم درخواست ویزا: فرم 157A باید تکمیل و ارائه شود.
 • رسید پرداخت هزینه ویزا: هزینه درخواست برای ویزای تحصیلی ساب‌کلاس 500 حدود 600 دلار استرالیا است.

تضمین شغلی با تحصیل در استرالیا

بسیاری از متقاضیان بین‌المللی برای تحصیل در استرالیا، این کشور را برای تضمین شغلی که پس از فارغ التحصیلی دارد انتخاب می‌کنند. آمارهای زیر به خوبی نشان می‌دهد که تحصیل در رشته‌های مختلف تا چه اندازه تضمین شغلی برای شما به همراه خواهد داشت:

 • ۷۹ درصد از دانشجویان بین‌المللی وانسته‌اند سه سال پس از پایان تحصیل خود در یک کار تمام وقت مشغول شوند.
 • ۶ درصد از فارغ التحصیلان برای اخذ مدارک عالی ادامه تحصیل اقدام کرده‌اند.
 • و ۴ درصد از فارغ التحصیلان به عنوان کارآفرین و مدیر یک کسب و کار مشغول به کارند.

این آمارها به خوبی نشان می‌دهد که به طور میانگین از هر ۱۰ نفر که در استرالیا تحصیل می‌کنند، ۹ نفر پس از فارغ التحصیلی یا به کار مشغول می‌شوند و یا ادامه تحصیل می‌دهند. پس از فارغ التحصیلی در رشته مورد علاقه خود در استرالیا، اگر خواهان پیدا کردن شغل و اقامت دائم در این کشور باشید گزینه‌های مختلفی پیش روی شما خواهد بود.

ویزای کار پس از تحصیل برای استرالیا

اولین گزینه و انتخاب برای شما طی کردن مراحل اخذ ویزای کار پس از تحصیل در استرالیا در زیر کلاس ۴۸۵ است. ن ویزا به شما امکان می‌دهد تا زمانی که یک شغل مناسب پیدا کرده‌اید در استرالیا اقامت داشته باشید. علاوه بر این با داشتن این ویزا می‌توانید اعضای خانواده خود را نیز به استرالیا بیاورید.

گزینه دیگر که اقامت دائم شما را در استرالیا پس از فارغ التحصیلی ضمین می‌کند این است که بتوانید از طرف یک کسب و کار حمایت شوید. اگر بتوانید حمایت یک کسب و کار مرتبط با رشته تحصیلی خود را جلب کنید و توسط آنها نامزد شوید می‌توانید ویزای جاب آفر استرالیا را دریافت کنید.

گزینه نهایی تهیه و ارسال نامه ابراز علاقه (EOI) است. برای این کار علاوه بر نامه ابراز علاقه باید نتایج مربوط به آزمون زبان انگلیسی و همچنین آزمون ارزیابی مهارت را انجام دهید.

ویزای کار پس از تحصیل برای استرالیا

پردرآمدترین رشته ها در استرالیا

مهمترین گزینه برای شما در حین انتخاب یک شغل چیست؟ همه ما در هنگام انتخاب شغل قبل از هر چیز به میزان درآمد آن فکر خواهیم کرد. در جدول زیر لیست شغل‌ های پردرآمد استرالیا را برای شما آورده‌ایم:

 اسامی مشاغل میزان درآمد (به دلار استرالیا) در سال
جراح مغز و اعصاب AUD 425000
مدیر عامل کسب و کار AUD 400000
متخصص بیهوشی AUD 380000
حسابدار و تحلیلگر مالی AUD 300000
مدیریت منابع انسانی AUD 300000
متخصص حقوق AUD 1,09,14,000
مهندس معدن AUD 180000
مشاور امور مالی و سرمایه گذاری AUD 160000
مهندس نرم افزار AUD 150000
مهندس ساختمان سازی (معماری) AUD 175000

دفتر مهاجرتی SJ Migration، همراه شما در مسیر تحصیل در استرالیا

 اگر دوست دارید به عنوان یک دانشجوی بین‌المللی در استرالیا تحصیل کنید کمک گرفتن از یک وکیل رسمی می‌تواند مسیر مهاجرتی شما را آسان‌تر و هموارتر کند. دفتر مهاجرتی SJ Migration به عنوان وکیل رسمی سازمان مارا با سابقه بیش از ۴ هزار پرونده موفق مهاجرت به استرالیا، همراه شما خواهد بود.

جمع بندی

در مهاجرت به استرالیا برای تحصیل یکی از مهم‌ترین سوالاتی که باید از خودتان بپرسید این است که چه رشته‌ای برای تحصیل مناسب است و آینده شغلی مرا تضمین می‌کند. با مطالعه این مطلب با بهترین رشته‌ها برای تحصیل در استرالیا آشنا شدید هزینه‌های تحصیل را نیز ارزیابی گردید.

در نهایت تحصیل در رشته‌هایی که در لیست مشاغل مورد نیاز در استرالیا وجود دارند می‌تواند بالاترین تضمین شغلی را برای مهاجرین تحصیلی به همراه داشته باشد. همانطور که متوجه شدید برای تحصیل در استرالیا گزینه‌های بسیار متفاوتی پیش روی شما خواهد بود. برای اینکه بدانید بهترین انتخاب چیست می‌توانید از متخصصان و کارشناسان فعال ما در دفتر مهاجرتی sj migration کمک بگیرید.

سوالات متداول

بهترین رشته‌ها برای تحصیل در استرالیا کدامند؟

رشته‌های مهندسی، رشته‌های علوم انسانی نظیر روانشناسی و حقوق، رشته‌های هنری و همچنین رشته‌های مدیریتی نظیر مدیریت بازرگانی و یا مدیریت گردشگری می‌توانند بهترین انتخاب‌ها برای مهاجران بین‌المللی باشند.

پردرآمدترین مشاغل در استرالیا کدامند؟

پزشکی و تمامی زیرشاخه‌های آن به ویژه متخصصان جراحی، روانپزشکان، وکلای حقوقی، شغل‌های مدیریتی نظیر مدیریت کسب و کار و عوامل اجرایی، مهندسین در حوزه‌های مختلف و همچنین مشاوران حوزه سرمایه‌گذاری می‌توانند به درآمد بالایی در استرالیا دست یابند.

پر متقاضی‌ترین مشاغل در استرالیا کدامند؟

متخصصان حوزه درمان و مراقبت نظیر دکترها پرستاران و همچنین افرادی برای مراقبت از سالمندان و کودکان، متخصصان حوزه فروش و بازاریابی، برنامه نویسی و مهندسی کامپیوتر و ده‌ها شغل دیگر از جمله مشاغل مورد نیاز در استرالیا هستند.

آیا با مهاجرت تحصیلی به استرالیا می‌توانم اقامت دائم بگیرم؟

بله این امکان برای دانشجویان واجد شرایط فراهم است. به ویژه دانشجویانی که در رشته‌های تحصیل کرده‌اند که می‌توانند شغلی از شغل‌های مورد نیاز در استرالیا را داشته باشند، از امتیاز ویزه‌ای در این زمینه بهره‌مند خواهند بود.

آیا با استفاده از ویزای تحصیلی می‌توانم در استرالیا کار کنم؟

بله با استفاده از ویزای تحصیلی می‌توان به مدت ۴۰ ساعت در طول هفته به صورت پاره وقت کار کنند. این یک فرصت عالی برای تامین هزینه‌های زندگی در استرالیا خواهد بود.

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا