موسسه مهاجرتی SJ Migration

هزینه مهاجرت به استرالیا از صفر تا ۱۰۰

هزینه مهاجرت به استرالیا از صفر تا ۱۰۰

اولین و مهم‌ترین مسئله‌ای که هر متقاضی مهاجرت باید بر اساس آن برای زندگی‌ آینده‌‎اش برنامه‌ریزی کند، انتخاب درست کشور مقصد و هزینه‌های مهاجرت است. از هزینه ویزا و مدرک زبان تا دستمزد وکیل همگی از نکات مهمی هستند که باید از قبل شروع پرونده مهاجرت حسابی به آن فکر کنید. ما هم در این مقاله قرار است درباره صفر تا صد هزینه مهاجرت به استرالیا صحبت کرده و به بررسی نکات مهم بپردازیم.

هزینه ویزا استرالیا چقدر است؟

اولین قدم اطلاع از هزینه ویزای استرالیا است که تماماً باید توسط متقاضی بابت بررسی پرونده‌اش پرداخت شود. البته هر ویزا و برنامه مهاجرتی قیمتی متفاوت دارد که در هر سال میلادی به‌روزرسانی این قیمت هم توسط دولت انجام می‎شود.

بر اساس آخرین اعلام رسمی هم برای مهاجرت به استرالیا و اخذ اقامت دائم این کشور از طریق ویزای اسکیل ورکر استرالیا باید هزینه‌های زیر که شامل مراحل مختلف پرونده است، پرداخت شود.

در ضمن، هزینه اسسمنت مدارک تحصیلی توسط سازمان اسس‌کننده که بر اساس شغل متقاضی از 300 دلار تا 3000 دلار استرالیا متغیر است.

 • هزینه بررسی پرونده که برای متقاضی اصلی 4045 تا 4640 (سابکس‌های 190-189-491-494) دلار استرالیا است و برای همسر یا پارتنر شامل هزینه مجزا می‌شود.
هزینه بررسی فرایند توسط دولت نوع ویزا
سابکلس ویزاهای 189 – 190 – 491 – 494 4640 دلار استرالیا برای متقاضی و 2320 دلار استرالیا برای همسر
ویزای مهارتی تلنت talent از 1500 تا 2500 دلار استرالیا
ویزای سابکلس 887 از 500 تا 200 دلار استرالیا
ویزای سابکلس 485 1895 دلار استرالیا برای متقاضی و 950 دلار استرالیا برای همسر
ویزای بیزینس سابکلس‌های 188A-188B-188C-188D-188E و سابکلس 182 به ترتیب 9450 – 13860- 9455 و 7855 دلار استرالیا
هزینه ویزای پارتنرشیپ 8850 دلار استرالیا
هزینه ویزای تحصیلی 710 دلار استرالیا برای دانشجو

علاوه بر این شما باید حداقلی از تمکن مالی برای ساپورت چند ماه اول زندگی در استرالیا را داشته باشید. این مبلغ بر اساس تعداد اعضای خانواده، مجرد یا متأهل، دارای فرزند و… مشخص می‎شود.

به همین خاطر هم لازم است که درباره هزینه زندگی در استرالیا به خوبی تحقیق کرده و بعد پرونده مهاجرتی‌تان را شروع کنید.

هزینه مدرک زبان

برای مهاجرت به هر کشوری شما باید حتماً تسلط بالایی به زبان آنجا داشته باشید و استرالیا هم از این قاعده مستثنی نیست. به همین خاطر باید برای اثبات تسلط و دانشی که به زبان دارید، حتماً در آزمون‌های رسمی زبان که مورد تأیید دولت استرالیا است، یعنی آیلتس، تافل و pte شرکت کرده و نمره قابل‌قبول را بیاورید.

هزینه آزمون‌های زبان بر اساس شرکت برگزارکننده آزمون از 200 دلار تا 425 دلار آمریکا متغیر است. هر سه آزمون موردقبول استرالیا یعنی تافل، آیلتس و pte حدود ۲۱۵ دلار آمریکا هزینه دارند.

در ضمن بین سه آزمون رسمی بالا، آزمون pte در ایران برگزار نشده و شما برای شرکت در این آزمون باید حتماً هزینه رفت‌وبرگشت به کشور همسایه، هزینه هتل، خورد و خوراک و … را نیز پرداخت کنید

هزینه وکیل مهاجرت استرالیا

بخش بعدی هزینه ویزای استرالیا دستمزد وکیل است که آن هم بر اساس مؤسسه حقوقی و مهاجرتی موردنظر شما متغیر خواهد بود. در مسیر مهاجرت به استرالیا شما نیاز به همراهی و مشاوره وکیل دارید. حضور داشتن وکیل علاوه بر آشنایی او با فرایند درخواست ویزا که باعث تسهیل مسیر، صرفه‌جویی در زمان، هزینه و انرژی شما می‎شود، مزایای زیر را هم دارد:

 • تسهیل مسیر ارزیابی و اسسمنت مدارک تحصیلی
 • تسهیل مسیر درخواست ویزا برای اعضای خانواده
 • آشنایی با تمام سابکلس‌های ویزای استرالیا و سرعت گرفتن کار
 • معرفی بهترین روش مهاجرتی بر اساس شرایط و هزینه‌ای که دارید
 • همراهی با متقاضی بعد از اخذ ویزا برای شروع زندگی در کشور جدید
 • تسهیل شرایط زندگی مانند مشاوره برای پیدا کردن خانه و شغل جدید

هزینه وکیل مهاجرت استرالیا

ما در اس جی مایگریشن علاوه بر تضمین بهترین نتیجه مثبت در پرونده مهاجرتی، تضمین دریافت هزینه مقرون‌به‌صرفه را هم به کلاینت‌هایمان می‌دهیم.

هزینه مهاجرت شما به استرالیا در مؤسسه مهاجرتی اس جی مایگریشن بر اساس نوع ویزا و پیچیدگی پرونده به شما اعلام شده و در اولین جلسه مشاوره رایگان با بهترین وکلای مهاجرت به استرالیا به اطلاعتان خواهد رسید.

هزینه ارزیابی مهارت

هزینه اسسمنت مدارک تحصیلی بر اساس نوع رشته تحصیلی تعیین می‌شود. در عین حال شما می‌تواند یک هزینه اضافی هم برای fast track پرداخت کرده و زودتر مدارکتان را ارزیابی کنید.

این هزینه اسسمنت توسط سازمان وت اسس vetassess حدود 962 دلار استرالیا برای هر متقاضی است و اگر پارتنر متقاضی هم مدرک زبانش آماده باشد، می‌تواند درخواست مجزای ارزیابی مدارک تحصیلی بدهد.

این هزینه ارزیابی مدارک تحصیلی برای سازمان مهندسی EA حدود 1320 دلار استرالیا و برای سازمان فنی و حرفه‌ای TRA 720 دلار استرالیا است

هزینه‌های حسابرسی و کارشناسی املاک

برای حسابرسی و کارشناسی املاک هزینه‌ای که باید توسط متقاضی پرداخت شود، بر اساس نوع ملک  تعیین شده و از حداقل ده میلیون تومان شروع می‌شود. نوع ملک، مساحت آن و شرایط آن در هزینه حسابرسی و کارشناسی املاک کشور استرالیا تاثیرگذار است.

هزینه ترجمه مدارک در کشور استرالیا

مدارک موردنیاز برای مهاجرت به استرالیا معمولاً باید ترجمه ناتی شود، یعنی شما باید به دنبال دارالترجمه‌ای باشید که ترجمه مخصوص ارائه به سفارت استرالیا را انجام دهد و مدارک را با مهر و امضای رسمی مترجم به شما تحویل دهد. بخشی از هزینه‌های ترجمه مدارک بر اساس آخرین اعلام رسمی دارالترجمه‌های ناتی به شرح زیر است:

 • هزینه ترجمه مدارک شناسایی، کارت پایان خدمت سربازی، قباله ازدواج، سند طلاق و هرگونه سند هویتی دیگر از 54 تا 200 هزار تومان (متغیر بر اساس تعداد صفحات و محتوایی که نیاز به ترجمه دارد)
 • هزینه ترجمه مدارک تحصیلی و ریزنمرات تمام مقاطع از حداقل 33 هزار تومان شروع شده و بر اساس تعداد صفحات، واحدها و گواهی‌های تحصیلی متغیر است
 • هزینه ترجمه هرگونه سرتیفیکت و تقدیرنامه از 66 تا 200 هزار تومان
 • هزینه ترجمه مدارک شغلی اعم از بیمه، گواهی اشتغال به کار، قرارداد و… از 54 تا 100 هزار تومان
 • هزینه ترجمه مدارک حقوقی مرتبط با کسب‌وکار از 48 تا 105 هزار تومان
 • هزینه ترجمه مدارک کاری اشخاص حقیقی مانند پروانه وکالت یا مدارک نظام‌مهندسی از 60 تا 105 هزار تومان
 • هزینه ترجمه سندها و اوراق محضری از 62 تا 120 هزار تومان

هزینه ترجمه مدارک در کشور استرالیا

هزینه تست پزشکی

برای مهاجرت به استرالیا و اخذ اقامت دائم این کشور متقاضیان باید تست پزشکی داده و هزینه‌اش را به دلار استرالیا پرداخت کنند. این تست پزشکی باید همراه با گواهی عدم سوءپیشینه ضمیمه پرونده شده و به سفارت تحویل داده شود. هزینه انجام این تست هم 300 دلار استرالیا است.

هزینه هواپیما و اسکان در استرالیا

بعد از رسیدن و شروع زندگی در استرالیا شما باید به فکر اجاره خانه و تهیه لوازم منزل بر اساس بودجه‌تان باشید. برای رسیدن به مقصد هم باید بلیط هواپیما تهیه کنید که با توجه به بعد مسافت بین دو کشور، این هزینه از 60 میلیون تومان به بالا است و بر اساس فاکتورهای زیر هزینه بلیط شما تعیین می‌شود:

 • نوسان نرخ ارز در بازار ایران
 • نوع کلاس پروازی از اکونومی تا بیزینس و فرست
 • نوع ایرلاین انتخابی و تعداد کشورهای ترانزیت

با اس جی مایگریشن همراه شوید!

برای مهاجرت و شانس زندگی در شهرهایی مانند سیدنی و ملبورن تنها پیشنهاد ما اس جی مایگریشن به‌عنوان بهترین وکیل مهاجرت به استرالیا است. شما با کمک وکلای مجرب این مجموعه می‌توانید یک جلسه مشاوره داشته و شرایطتان را همراه با هزینه و سرمایه‌ای که برای مهاجرت به استرالیا دارید، توضیح دهید.

وکلای مجموعه بر اساس شرایط فعلی شما و تعداد همراهان بهترین روش مهاجرتی را پیشنهاد داده و قراردادی را منطبق با استانداردهای سازمان مهاجرتی استرالیا تنظیم می‌کنند تا کلاینت با اطمینان از پروسه قانونی مهاجرتش، برای ترجمه مدارک و شرکت در آزمون زبان آماده شود .

جمع بندی

در این مقاله به‌صورت خلاصه با هزینه‌های کلی مهاجرت به استرالیا آشنا شدید. هزینه‌های مهاجرت به این کشور شامل هزینه‌های عمومی و هزینه‌های اختصاصی مهاجرت می‌شود.

هزینه عمومی شامل ترجمه مدارک، هزینه تست پزشکی و یا ارزیابی املاک، هزینه شرکت در آزمون زبان و موارد مشابه است که باید توسط شخص متقاضی پرداخت شود. هزینه اختصاصی هم شامل دستمزد وکیل و هزینه پرداختی به سفارت بابت بررسی پرونده شده که بر اساس نوع ویزا مشخص می‌شود. این هزینه پرداختی سفارت باید تماماً به دلار استرالیا پرداخت شده و از دستمزد وکیل جدا است. در صورتی هم که نیاز به به‌روزرسانی قیمت باشد، توسط دولت استرالیا و در سایت رسمی اعلام می‌شود.

در صورتی که نیاز به مشاوره با مجموعه، اطلاع از هزینه تحصیل و زندگی دانشجویی در استرالیا، ویزای اسپانسر همسر و … دارید، با مجموعه اس جی مایگریشن تماس بگیرید.

سوالات متداول

اگر از زمان ارسال پرونده تا زمان گرفتن ویزا تغییری در هزینه‌ها انجام شود، باید مابه‌التفاوت پرداخت شود؟

بله از زمان لاج پرونده تا زمان دریافت پرونده توسط دولت، تغییری در هزینه‌ها ایجاد شود، باید متقاضی این مابه‌التفاوت را پرداخت کند.

اسسمنت مدارک چیست؟

اسسمنت مدارک در معنای ارزیابی مدارک شما از دیدگاه سیستم اسس‌کننده در استرالیا است. با ارزیابی مدارک توسط این سازمان‌ها شما می‌توانید وارد سیستم امتیازبندی برای مهاجرت به استرالیا شوید و هزینه‌اش را هم باید پرداخت کنید. در صورتی که بخواهید سازمان اسس‌کننده با سرعت بیشتری درخواستتان را بررسی کند، باید درخواست FAST TRACK بدهید که تا 800 دلار استرالیا هزینه بیشتر دارد.

با توجه به هزینه بالای ویزاهای اسکیل ورکر، آیا با این ویزاهای مهارتی استرالیا می‌توانیم پاسپورت بگیریم؟

بله نگران هزینه بالای ویزاهای مهارتی نباشید، زیرا اگر در سابکلس‌های اسکیل ورکر وارد استرالیا شوید، بعد از چند سال کار و زندگی قانونی می‌توانید درخواست پاسپورت استرالیایی بدهید و جایی برای نگرانی وجود ندارد.

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا