موسسه مهاجرتی SJ Migration

مزایای مهاجرت به استرالیا (آپدیت ۲۰۲۴)

مزایای مهاجرت به استرالیا

در سراسر جهان استرالیا را به عنوان کشوری با حیات وحش منحصر به فرد و شهرهای پر جنب و جوش می‌شناسند. اما آیا این دلایل برای انتخاب استرالیا به عنوان مقصد مهاجرتی کافی است؟ تصمیم گیری برای مهاجرت به یک کشور جدید می‌تواند هیجان انگیز و حتی ترسناک باشد. در این میان متغیرهای متفاوتی وجود دارد ه می‌تواند بر تصمیم شما تاثیر بگذارد.

اگر کمی عمیق‌تر بررسی کنیم می‌بینیم که علاوه بر حیات وحش جذاب و سواحل و منظره‌های طبیعی متنوع، دلایل دیگری نظیر کیفیت بالای زندگی، بازار کاری عالی برای مهارت‌های متنوع و همچنین فرهنگ مهاجر پذیر در استرالیا می‌تواند هر مهاجری را برای انتخاب این کشور قانع کند.در این مطلب تمامی مزایای مهاجرت به استرالیا و انتخاب این قاره به عنوان مقصد مهاجرتی بررسی شده است.

استرالیا، جغرافیای خاص و متنوع

استرالیا یکی از بخش‌های منطقه اقیانوسیه در اقیانوس آرام مرکزی و جنوبی است که شامل جزایر متعددی می‌باشد. انتخاب نام “اقیانوسیه” به درستی اقیانوس آرام را به عنوان ویژگی تعیین کننده این منطقه معرفی می‌کند، چرا که محیط زیست و طبیعت، زندگی جانوری و گیاهی و همچنین آب و هوای استرالیا کاملاً تحت تاثیر این موقعیت ویژه قرار گرفته است.

شهرهای شمالی استرالیا به ویژه در منطقه کوئینزلند شمالی آب و هوای استوایی جریان دارد. در شهرهای جنوبی شما می‌توانید تابستان‌های گرم و زمستان‌های معتدل را تجربه کنید. با این حال حتی اگر در مرکز استرالیا در شهری نظیر زندگی کنید هرگز از فضای سبز و محیط‌های طبیعی با آب و هوای مناسب دور نخواهید. بنابراین اگر طرفدار آب و هوای گرم هستید می‌توانید در استرالیا از تابستان‌های طولانی لذت ببرید.

این قاره منحصر به فرد به دلیل منظره‌های طبیعی و مکان‌های دیدنی خود در سطح جهانی شناخته شده است. در استرالیا پیش از ۱۲ هزار کیلومتر ساحل ممتد وجود دارد که در هر بخش زندگی گیاهی و جانوری منحصر به فردی به وجود آمده است و طیف متنوعی از چشم اندازهای طبیعی را برای ساکنان به وجود آورده است.

 از طرفی فرصت زندگی و اشتغال در فضای شهری استرالیا در واقع به معنای تجربه سطح بالای کیفیت در زندگی خواهد بود. بازدید از بناهای نمادین متعددی همچون خانه اپرای سیدنی، پل هاربر و دیواره مرجانی بزرگ می‌توانند یک اوقات فراغت به یاد ماندنی برای ساکنان باشد.

اما آیا یک جغرافیای متفاوت و یا تضمین داشتن یک اوقات فراغت با سطح کیفیت بالا برای انتخاب استرالیا به عنوان مقصد مهاجرتی کافی است؟ به نظر شما چه دلایل دیگری باعث شده استرالیا به عنوان یکی از مطرح‌ترین مقاصد مهاجرتی در جهان شناخته شود؟

مزایای مهاجرت به استرالیا

یکی از دغدغه‌های اصلی مهاجران همیشه هزینه مهاجرت است. هزینه مهاجرت به استرالیا توجه به چگونگی طی کردن پروسه مهاجرت می‌تواند متفاوت باشد.

علاوه بر این ممکن است درباره هزینه زندگی در استرالیا نیز چیزی جز گرانی نشنیده باشید. با این حال به شما اطمینان می‌دهیم که در ابتدای مسیر می‌توانید با کمی صرفه‌جویی هزینه‌های خود را به خوبی مدیریت کنید. برای مثال:

  • از حمل و نقل عمومی استفاده کنید.در تمامی شهرهای استرالیا مسیرهایی برای دوچرخه سواران قرار داده شده است.
  • تخفیف‌های سوپر مارکت و اغذیه فروشی‌ها را از طریق اپلیکیشن‌ها دنبال کنید.
  • پیدا کردن یک همخانه و اجاره یک آپارتمان به صورت شریکی می‌تواند تا حد زیادی هزینه‌های مسکن شما را کاهش دهد.

در ادامه لیست کاملی از تمامی مزایایی که با مهاجرت به استرالیا از آنها بهره‌مند خواهید شد، برای شما آماده کرده‌ایم.

استانداردهای بالای سطح زندگی

در بسیاری از منابع استرالیا به عنوان دومین کشور مناسب برای زندگی در جهان معرفی شده است. علل و عوامل زیادی از جمله امید به زندگی بالا، کیفیت غذا، دستمزد بالا، ساعت کار کمتر و همچنین نبود فقر و بیکاری و جرم و جنایت استرالیا را به چنین کشوری تبدیل کرده است. این رتبه بندی بر اساس ارزیابی‌ رفاه اجتماعی و اقتصادی در 174 کشور جهان با در نظر گرفتن معیارهای انجام شده است. در یک مثال ساده؛ طبق گزارش سازمان جهانی بهداشت امید به زندگی در این کشور در میان مردان تا ۸۱ سال و در زنان تا ۸۴ سال است. از این نظر استرالیا در رتبه ششم جهان قرار دارد.

 در استرالیا سبک زندگی در مقایسه با سایر کشورهای جهان آرام‌تر است و عواملی همچون آب و هوا، طبیعت زیبا و بکر، رفاه اجتماعی و غیره استانداردهای زندگی را در این کشور افزایش داده است.

فرصت های شغلی متنوع

فرصت‌های شغلی در استرالیا ی‌تواند یک زندگی کاری متعادل را برای متقاضیان و مهاجران به وجود بیاورد. حتی با وجود بالا بودن هزینه‌های زندگی در این کشور باز هم مهاجران زیادی به دلیل اقتصاد قدرتمند و فرصت‌های شغلی بی‌نظیری که در این کشور وجود دارد و همچنین درآمدهای چشم‌گیر خواهان به دست آوردن فرصت زندگی در استرالیا هستند.

از یک سو رشد اقتصاد موجب افزایش فعالیت‌های تجاری و به وجود آمدن نقش‌ها و مسیرهای شغلی متنوع شده است و از سوی دیگر همه ساله در فهرست مشاغل مورد نیاز برای این کشور کمبود های زیادی وجود دارد. علاوه بر این‌ها یکی از شاخصه‌های اقتصاد در استرالیا رعایت استانداردهای حداقل دستمزد عادلانه است که می‌تواند یک زندگی راحت و بی دغدغه را برای شما فراهم کنند. بنابراین اگر به دنبال یک چشم انداز کاری روشن هستید، مهاجرت به استرالیا را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

فرصت های شغلی متنوع

درآمد بالا

حداقل دستمزدی که در استرالیا وسط دولت تعیین می‌شود هر ساله متفاوت است. با این حال همیشه دستمزدهای استرالیا در بین بیشترین دستمزدهای جهانی لیست شده است. علاوه بر این افرادی که درآمد کمتری داشته باشند بار مالیاتی کمتری نیز متوجه آنها خواهد بود.

مطابق آمار حداقل دستمزد در استرالیا در سال ۲۰۲۱ حدوداً ۲۰ دلار بوده است که به معنای درآمد بیش از ۱۵۰۰ دلار در ماه برای کار پاره وقت ( حداقل ۲۰ ساعت در هفته) است. این میزان درآمد برای داشتن و حتی سفر رفتن نیز کافی است.

سیستم درمانی به‌ روز و کارآمد

کیفیت مراقبت‌های بهداشتی در استرالیا به دلیل وجود سیستم‌های مراقبت بهداشتی دولتی و خصوصی در سطح عالی است راقبت‌های جامعی که در زمینه‌های مختلف درمانی ارائه می‌شود، سلامتی شهروندان را تضمین می‌کند. این سیستم درمانی به روز و کارآمد یکی از عوامل جذاب برای مهاجران است که استرالیا را به مقصدی امن و مطمئن تبدیل کرده است

اکثر شهروندان استرالیا از پوشش جامع هزینه‌های بیمارستانی و پزشکی در مراکز عمومی درمانی بهره‌مند می‌شوند. با این حال طرح PBS که به دریافت یارانه برای هزینه‌های دارو مربوط می‌شود، ممکن است با توجه به نوع ویزا و دلیل مهاجرت به برخی از مهاجران تعلق نگیرد.

نظام آموزشی مطرح در سطح جهانی

سیستم آموزشی استرالیا در مقاطع مختلف تحصیلی از اعتبار بالایی در سطح جهان برخوردار است و دانشگاه‌های آن همه ساله در لیست ۵۰ دانشگاه برتر جهان قرار می‌گیرد. در استرالیا بالاترین نسبت سرانه دانشجویان بین‌المللی ثبت شده است. این آمار نشان می‌دهد که دانشگاه‌های استرالیا تا چه اندازه در میان دانشجویان بین‌المللی مشهور است و مهاجرت تحصیلی به استرالیا چه فرصت بزرگی می‌تواند باشد.

علاوه بر آموزش در دوره‌های ابتدایی و متوسطه نیز در بالاترین سطح ممکن قرار دارد زندگی در استرالیا می‌تواند فرصتی شگفت انگیز برای کودکان در زمینه‌های آموزشی و پرورشی باشد. در حالی که انگلیسی زبان اصلی آموزش در سیستم آموزشی استرالیا است، با این حال بسیاری از مدارس این کشور برنامه‌هایی برای آموزش چند زبانه به کودکان ارائه می‌دهند.

نظام آموزشی مطرح در سطح جهانی

قوانین مهاجرتی انعطاف پذیر

در مقایسه با سایر کشورها، استرالیا سیاست‌های انعطاف پذیرتری در برابر پذیرش موقت مهاجران دارد. از طرفی هم اکثر مهاجران به استرالیا پس از گذراندن دوره اقامت وقت خود برای کسب اقامت دائم اقدام می‌کنند. برای مثال کسانی که برای تحصیل در مقطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد به استرالیا مهاجرت کردند و یا خانواده و بستگان افرادی که اقامت دائم استرالیا را دارا هستند می‌توانند خیلی راحت برای دریافت اقامت دائم اقدام کنند.

بنابراین می‌توان گفت دریافت ویزای استرالیا با توجه به قوانین مهاجرتی انعطاف پذیر در این کشور پیچیدگی کمتری در مقایسه با سایر کشورها خواهد داشت. این کار به ویژه زمانی آسان‌تر خواهد شد که پروسه مهاجرتی خود را به یک وکیل رسمی مارا بسپارید.

فرهنگ مهاجر پذیر در استرالیا

با توجه به افزایش شمار مهاجران در جامعه استرالیا فضای گرم و مهاجر پذیر در این کشور به وجود آمده است. آمارها نشان می‌دهد بیش از ۲۵ درصد از جمعیت استرالیا در خارج از این کشور به دنیا آمده‌اند. با توجه به این موارد استرالیا را می‌توان همانند یک آهنربا دانست که مردم را از فرهنگ‌های مختلف و از سراسر جهان به سمت خود جذب می‌کند

از طرف دیگر مردم استرالیا به اجتماعی بودن و پذیرا بودن اخلاقیات مختلف مشهور هستند و این فرهنگ به ادغام جمعیت از فرهنگ‌های مختلف در این کشور کمک کرده است. پاسپورت استرالیا دروازه ورود شما به کشوری خواهد بود که در آن می‌توانید فرهنگ‌های مختلف را به خوبی بشناسید و دوستانی از سراسر جهان داشته باشید.

تنوع بالا در فرهنگ غذایی

مهاجر پذیر بودن استرالیا را به راحتی می‌توان از تنوع غذایی بالا در فرهنگ این کشور متوجه شد. چرا که این ویژگی به راحتی فرهنگ غذایی و همچنین در سطح شهرها و رستوران‌ها خودش را نشان داده است. به نوعی استرالیا به خاطر ارائه گزینه‌های متنوع، تاریخچه غنی در راه‌اندازی کافه‌ها و همچنین کیفیت بالای غذا و ارائه خدمات می‌تواند تجربه لذت بخشی از غذا خوردن را برای شما فراهم آورد. اگر به غذا علاقمند هستید استرالیا بهترین مقصد مهاجرتی برای شماست.

تنوع بالا در فرهنگ غذایی

سبک زندگی آرام و بی دغدغه

یکی از دلایل شهرت استرالیا در سطح جهان ذهنیت آرام مردم این قاره است. فرهنگ کاری قالب بر این قاره به تعادل میان کار و زندگی و همچنین لذت بردن از زندگی خارج از مسیر شغلی تاکید دارد. در فرهنگ این کشور وقت گذراندن در مهمانی‌ها و دورهمی‌ها همراه با دوستان و خانواده و از اهمیت زیادی در زندگی روزمره برخوردار است و از همین جهت هم فعالیت‌های تفریحی متعددی را در فضاهای باز و بسته می‌توان تجربه کرد.

این شیوه از سبک زندگی و کار آرام آرام به ذهنیت مهاجران نیز وارد شده و در نتیجه استرالیا به عنوان کشوری آرام در جهان شناخته شده است. استرالیا فرهنگ سکولار دارد و در نتیجه هیچ‌گونه محدودیتی درباره عبادات مذهبی و یا آزادی بیان وجود ندارد. با این اوصاف مهاجرت به استرالیا فرصت یک زندگی امن و راحت را برای شما فراهم خواهد آورد

شهرهایی با بالاترین نرخ قابلیت زندگی

در لیست قابل زیست‌ترین شهرهای جهان که به صورت سالانه توسط واحد اطلاعات اکونومیست منتشر می‌شود دو شهر استرالیا را در صدر مشاهده می‌کنیم که در جایگاه سوم و چهارم قرار گرفته‌اند. شهر ملبورن با شاخص زیست پذیری بالای ۹۷.۷ درصد و سیدنی با امتیاز ۹۷.۴ درصد از جمله این شهرها هستند.

دیگر شهرهای استرالیا نظیر آدلاید در جایگاه دوازدهم، پرث در جایگاه سیزدهم و بریزبن با کسب رتبه شانزدهم در جدول بهترین شهرهای جهان برای زندگی قرار دارند. همین رتبه‌ها و حضور ۵ شهر استرالیا در بین ۲۰ شهر اول جهان برای زندگی شان می‌دهد که انگیزه مردم از مهاجرت به این کشور چیست. فراموش نکنید که بهترین شهرهای استرالیا برای زندگی تنها همین موارد نام برده شده نیستند.

امنیت، آسودگی و دوری از آلودگی

نرخ جرم و جنایت به قدری در استرالیا پایین است که برخی آن را با کشورهای اروپای شمالی مقایسه می‌کنند. همین ویژگی است که شهرهای استرالیا را به عنوان بهترین شهرهای جهان برای زندگی معرفی می‌کند. علاوه بر این اگر دوست دارید تجربه زندگی در یک شهر تمیز و به دور از آلودگی را تجربه کنید؛ آدلاید، پرث و سیدنی را فراموش نکنید. یک بخش از شهرت جهانی استرالیا به دلیل خیابان‌های بدون زباله آن است.

امنیت، آسودگی و دوری از آلودگی

امکان دریافت شهروندی استرالیا پس از اقامت

برای اینکه بتوانید اقامت دائم استرالیا را دریافت کنید، روش‌های مختلفی پیش روی شماست. دریافت ویزای اسکیل ورکر، تحصیل در استرالیا و یا حتی سرمایه‌گذاری‌های بلند مدت در این کشور می‌تواند آغاز مسیر دریافت شهروندی آن باشد. این روزها اخذ اقامت دائم در استرالیا آرزوی مهاجران بسیاری است، را که موفقیت در این مسیر می‌تواند مزایای متعددی نظیر دسترسی به تمامی خدمات دولتی و حتی حق رای دادن را برای مهاجرین به ارمغان آورد.

دفتر مهاجرتی SJ Migration، همراه همیشگی شما در مسیر مهاجرت

اگر مطالعه این مطلب شما را به فکر دریافت پاسپورت استرالیا انداخته است، ما در مسیر مهاجرت همراه شما خواهیم بود. دفتر مهاجرتی SJ Migration متخصص و پیشتاز در امور مهاجرت به استرالیا می‌باشد و شما می‌توانید کلیه امور مهاجرتی خود را به این دفتر بسپارید. با این کار وکلای رسمی استرالیا و ایران در دو شعبه تهران و ملبورن به صورت دائمی پیگیر امور مهاجرت شما خواهند بود.

SJ Migration، وکیل رسمی مارا

پیگیری امور مهاجرت توسط افراد و موسسه‌های غیرمتخصص می‌تواند تلاش‌های چند ساله متقاضیان را به راحتی به هیچ برساند. برای جلوگیری از چنین اتفاق تلخی در مهاجرت به استرالیا کمک گرفتن از یک وکیل رسمی مارا تواند همه چیز را آسان‌تر دقیق‌تر و با سرعت بیشتری به پایان برسد.

SJ Migration، وکیل رسمی مارا

Migration agents’ registration authority که به اختصار به آن «مارا» می‌گویند، در بازه زمانی هر سه سال وکلای رسمی مهاجرت را معرفی و پروانه آنها را صادر می‌کند. اما چرا اصرار داریم که حتماً در فرایند مهاجرت به استرالیا از وکیل رسمی مارا کمک بگیرید؟

  • با انتخاب یک وکیل رسمی از پرداخت هزینه‌های گزاف و بی‌دلیل به افراد سودجو جلوگیری خواهید کرد، چرا که تمامی تعرفه‌های حق‌الوکاله این وکلا بر اساس تعرفه‌های سازمان مهاجرت استرالیا خواهد بود.
  • وکیل رسمی ما را تمامی اطلاعات و قوانین مهاجرت به استرالیا را به صورت کامل و به روز در اختیار دارد.
  • سوابق مهاجرتی شما به مدت ۷ سال توسط وکیل رسمی ما را نگهداری خواهد شد.
  • یک وکیل رسمی به عنوان نماینده شما عمل خواهد کرد و شما در جریان تمامی اتفاقات پرونده مهاجرتی خود خواهید بود.

سرکار خانم سوده جعفری به عنوان وکیل رسمی سازمان مارا در دفتر مهاجرتی SJ Migration همراه شما خواهد بود تا از تمامی این مزایا در پروسه مهاجرت خود بهره‌مند شوید.

جمع بندی

حالا دیگر همه چیز را درباره مزایای مهاجرت به استرالیا می‌دانید. در استرالیا شما می‌توانید الفبای کیفیت بالا در زندگی را به صورت پیش فرض داشته باشید و سپس با تلاش و کوشش همه چیز را برای خود و خانواده‌تان بهتر کنید. با مهاجرت به استرالیا می‌توانید پس از مدتی اقامت دائم بگیرید، اسپانسر اعضای خانواده خود شوید و برای سرمایه گذاری‌های بزرگ اقدام نمایید.

اگر به دنبال تجربه مزایای زندگی در استرالیا هستید به شما توصیه می‌کنیم حتماً از یک وکیل رسمی مهاجرت کمک بگیرید. دفتر مهاجرتی SJ Migration به عنوان وکیل رسمی مهاجرت به این قاره، سریع‌ترین راه مهاجرتی را به شما پیشنهاد می‌کند و دقیقاً از شروع فرایند مهاجرت تا پایان آن همراه شما خواهد بود. برای تجربه یک مهاجرت آسان و سریع با متخصصان SJ Migration در ارتباط باشید.

سوالات متداول

مزایای مهاجرت به استرالیا به صورت خلاصه چیست؟

وضعیت اشتغال و نیاز به نیروی کار، تصاد قدرتمند برای سرمایه‌گذاری‌های بلند مدت، آب و هوا و طبیعت دل‌انگیز، کیفیت بالای سطح زندگی، فرهنگ مهاجرپذیر مردمان استرالیا، امکانات رفاهی خوب و همچنین امکان اخذ اقامت دائم در طول زمان از مزایای مهاجرت به استرالیا می‌باشد

آیا امکان کار موقت همزمان با دانشجویی در استرالیا فراهم است؟

دانشجویان مقیم استرالیا امکان ۲۰ ساعت کار مفید در هفته را دارند. این شرایط به آنها کمک می‌کند که بخشی از هزینه‌های زندگی و تحصیل خود را فراهم کنند.

آیا وضعیت اقتصادی استرالیا برای سرمایه‌گذاری مناسب است؟

اقتصاد قدرتمند و رو به پیشرفت استرالیا موقعیت‌های فراوانی را برای سرمایه‌گذاری‌های بلند مدت و کوتاه مدت در اختیار مهاجران قرار خواهد داد.

آیا استرالیا می‌تواند یک مقصد مهاجرتی عالی برای دانشجویان باشد؟

فرصت‌های شغلی متنوع برای دانشجویان امکان اخذ اقامت دائم پس از پایان دوران تحصیل و همچنین جایگاه عالی دانشگاه‌های استرالیا در سطح جهانی هر دانشجویی را برای مهاجرت به استرالیا قانع می‌کند.

چه روش‌هایی برای مهاجرت به استرالیا وجود دارد؟

برای مهاجرت به استرالیا روش‌های متنوعی وجود دارد که مهاجران می‌توانند با توجه به شرایط شخصی و خانوادگی خود یکی از آن‌ها را انتخاب کنند. دریافت انواع ویزای کاری، تحصیلی، خانوادگی و سرمایه‌گذاری از جمله این روش‌هاست.

آیا داشتن یک وکیل مهاجرتی در فرایند مهاجرت به استرالیا الزامی است؟

خیر، اجباری برای همکاری با یک وکیل مهاجرتی وجود ندارد. با این حال همکاری با یک وکیل رسمی مهاجرت به استرالیا می‌تواند پشتوانه‌ای برای شما باشد.

دفتر مهاجرتی SJ Migration چه کمکی می‌تواند به مهاجران بکند؟

این دفتر مهاجرتی با بیش از ۴۰۰۰ پرونده موفق مهاجرتی و همچنین بیش از ۱۰ سال سابقه درخشان در این زمینه و به عنوان وکیل رسمی مارا در تمامی مراحل مهاجرت همراه و پشتیبان شما خواهد بود.

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا