موسسه مهاجرتی SJ Migration

محدودیت جدید دولت استرالیا برای متقاضیان ویزای دانشجویی

محدودیت جدید دولت استرالیا برای متقاضیان ویزای دانشجویی

مقامات استرالیا در راستای جلوگیری از سوءاستفاده از ویزای بازدیدکننده، برای مقابله با پدیده “ویزا هاپینگ”، اقدام به اعمال محدودیت‌های جدیدی برای متقاضیان ویزای دانشجویی نموده‌اند. این طرح که از اول جولای 2024 اجرایی خواهد شد، محدودیت‌هایی را برای دارندگان ویزای بازدیدکننده و ویزای موقت فارغ‌التحصیلی که قصد تبدیل ویزای خود به ویزای دانشجویی در داخل خاک استرالیا را دارند، اعمال می‌کند.

هدف اصلی

هدف از این طرح، جلوگیری از سوءاستفاده از ویزای بازدیدکننده برای تمدید اقامت در استرالیا و تضمین کیفیت آموزش عالی در این کشور عنوان شده است. به گفته مقامات دولتی، در سال گذشته بیش از 36,000 درخواست ویزای دانشجویی از طریق این روش ارائه شده بود که نگرانی‌هایی را در خصوص صحت و سلامت سیستم ویزای دانشجویی استرالیا برانگیخته بود.

راه حل ارائه شده

طبق این طرح جدید، متقاضیان ویزای دانشجویی باید از همان ابتدا برای دریافت این ویزا از خارج از خاک استرالیا اقدام نمایند. لازم به ذکر است که این طرح شامل حال سایر انواع ویزاهای دانشجویی، مانند ویزای کار پس از تحصیل، نمی‌شود.

مهاجران و متقاضیان ویزای دانشجویی می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این طرح جدید و شرایط اخذ ویزای دانشجویی استرالیا، با وبسایت اداره مهاجرت این کشور (https://immi.homeaffairs.gov.au) مراجعه نمایند.

متن اصلی خبر محدودیت جدید ویزای دانشجویی استرالیا

جمع بندی و تحلیل

این اقدام دولت استرالیا نشان‌دهنده تلاش‌های این کشور برای کنترل مهاجرت و حفظ انسجام سیستم ویزای خود است. در حالی که برخی از افراد ممکن است این اقدام را سخت‌گیرانه بدانند، دولت معتقد است که این اقدام برای تضمین کیفیت آموزش عالی در استرالیا و محافظت از منافع ملی این کشور ضروری است.

هنوز مشخص نیست که این اقدام چه تأثیری بر تعداد دانشجویان بین‌المللی که به استرالیا می‌آیند خواهد داشت. با این حال، احتمالاً منجر به کاهش تعداد دانشجویانی می‌شود که از ویزای بازدیدکننده برای تمدید اقامت خود در این کشور استفاده می‌کنند.

منبع: www.sbs.com

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا