موسسه مهاجرتی SJ Migration

ویزای اسکیل ورکر استرالیا؛ انواع و هزینه‌ها

ویزای اسکیل ورکر استرالیا؛ انواع و هزینه‌ها

اگر دوست دارید تجربه کاری خود را در کشور دیگری امتحان کنید، استرالیا می‌تواند یک مقصد عالی برای شما باشد. شما می‌توانید از طریق دریافت ویزای اسکیل ورکر استرالیا به راحتی و در عرض مدت زمان کوتاهی، یک تجربه کاری حرفه‌ای برای خود رقم بزنید، حتی اگر حمایتی از سوی دولت استرالیا و یا کارفرما ندارید و اعضای خانواده شما در استرالیا ساکن نیستند.

ویزای skilled worker برای تمامی افرادی که حرفه آن‌ها در مشاغل مورد‌نیاز در استرالیا لیست شده است مناسب است. اما مدت زمان لازم برای دریافت این ویزا و همچنین هزینه‌های مربوط به آن چقدر است؟ آیا در فرایند مهاجرت کاری به استرالیا به یک وکیل رسمی نیاز خواهید داشت؟ پاسخ این سوالات را در این مطلب از اس جی مایگریشن مطالعه کنید.

ویزای اسکیل ورکر استرالیا چیست؟

در‌حال‌حاضر بخش‌های زیادی از صنعت در استرالیا با کمبود نیروی کار ماهر روبروست، به ویژه در بخش‌هایی نظیر مراقبت‌های درمانی و بهداشتی، برنامه‌نویسی و مهندسی کامپیوتر و همچنین مهندسی ساختمان این کمبود با شدت بیشتری احساس می‌شود. اگر هر یک از شما در زمینه این مشاغل تجربه حرفه‌ای دارید، می‌توانید برای دریافت ویزای اسکیل ورکر درخواست دهید تا فرصت زندگی در استرالیا را به دست آورید.

در حقیقت ویزای اسکیل ورکر برخلاف ویزای جاب آفر استرالیا با این هدف ایجاد شده است که به افرادی که حمایت دولتی یا شغلی خاصی را ندارند، فرصتی برای تجربه زندگی و کار در استرالیا داده شود. لازم است بدانید که ویزای اسکیل ورکر در انواع مختلفی ارائه می‌شود که در ادامه همین مطلب تمامی آن‌ها را به‌صورت کامل معرفی کرده‌ایم.

زیر‌گروه‌های ویزای اسکیل ورکر استرالیا (skilled worker) شرایط جالبی با سطح انعطاف پذیری بالا برای متقاضیان فراهم می‌کند. تمامی مدارک و مشاغل مورد‌نیاز در استرالیا به‌صورت سالانه توسط دولت این کشور ارزیابی می‌شود و در یک فهرست از مشاغل مورد‌نیاز منتشر می‌شود. جالب است بدانید که ایالت‌های مختلف در استرالیا لیست اختصاصی خود را دارند که به طور منظم به‌روز‌رسانی و ارزیابی می‌شود.

اما اولین باری که قصد مهاجرت به استرالیا را داشته باشید، با اصطلاحاتی روبرو می‌شوید که لازم است معنا و مفهوم آن‌ها را بدانید. برای مثال GSM چیست و به چه مواردی اشاره دارد؟

برنامه مهاجرتی GSM چیست؟

برنامه مهاجرتی GSM که در‌واقع مخفف General Skilled Migration می‌باشد؛ برنامه‌ای عمومی برای مهاجرت کاری و حرفه‌ای به استرالیا است که فرصت‌های بی‌نظیری همچون فرصت‌های شغلی بهتر، تجربه زندگی در محیطی با امنیت و آرامش بیشتر و تنوع فرهنگی بالاتر را برای مهاجرانی که به استرالیا می‌آیند ایجاد می‌کند.

متقاضیان این برنامه مهاجرتی باید حداقل معیارها را برای داشتن شغل حرفه‌ای خود در استرالیا داشته باشند تا بتوانند برای اخذ ویزا درخواست دهند. هر‌کدام از ایالات مختلف در استرالیا برنامه مهاجرتی اختصاصی خود را اعلام می‌کنند. این تنوع دست متقاضیان را در انتخاب برای مهاجرت به استرالیا باز گذاشته است.

برای اینکه بتوانید برای اخذ ویزا در برنامه‌های مهاجرتی GSM درخواست دهید باید حداقل امتیاز ۶۵ را به دست آورید تا سپس بتوانید اظهارنامه (EOI) خود را ارسال کنید. اما در ابتدا باید ببینید که آیا درخواست و اعلام نیازی در زمینه حرفه شما در استرالیا وجود دارد یا خیر؟

علاوه‌بر ویزای کاری، امکان مهاجرت تحصیلی به استرالیا نیز وجود دارد که برای کسب راهنمایی‌های بیشتر در این زمینه می‌توانید با ما در تماس باشید.

مشاغل مورد‌نیاز در استرالیا

به‌صورت کلی هزینه زندگی در استرالیا نسبت به کشورهایی نظیر کانادا و آمریکا بیشتر ارزیابی می‌شود. با توجه به کمبود نیروی کار در استرالیا در ادامه لیست کاملی از حرفه‌ها و مشاغلی که در استرالیا با کمبود نیرو مواجه است را آماده کرده‌ایم.

 • ساختمان‌سازی: اگر در حرفه ساختمان‌سازی مهارت و تجربه لازم را دارید و از پتانسیل رهبری در این زمینه برخوردارید، استرالیا می‌تواند بهترین مقصد برای شما باشد. به عنوان یک نیروی کار ماهر در استرالیا شما تمام جنبه‎های فرآیند ساختمان‌سازی را برنامه‌ریزی، هدایت و نظارت خواهید کرد، از برنامه‌ریزی و طراحی گرفته تا توسعه، ساخت‌و‌ساز و عملیات روزانه محل کار؛
 • عمران: اگر در رشته عمران تحصیل کرده‌اید، عاشق ریاضیات هستید و از مدیریت پروژه‌های مختلف لذت می‌برید، می‌توانید یک مسیر شغلی عالی و یک دفتر کاری شخصی در استرالیا برای خود داشته باشید.
 • نگهداری و مربی کودکان: اگر با بچه‌ها ارتباط خوبی دارید و در زمینه پرورش کودکان صیل کرده‌اید فرصت‌های شغلی زیادی در زمینه کار در مراکز نگهداری از کودکان و مهد کودک‌ها در استرالیا برای شما وجود دارد.
 • مراقبت از سالمندان: اگر دوست دارید در یک نقش حمایتی و مراقبتی ظاهر شوید، کار در بخش مراقبت از سالمندان و معلولان می‌تواند یک مسیر شغلی کامل برای شما باشد. خوشبختانه همیشه تقاضای زیادی برای نیروی کار ماهر در این زمینه در مناطق مسکونی، مراکز درمانی و اجتماعی وجود دارد.
 • برنامه‌نویسان: توسعه‌دهندگان نرم‌افزار و اپلیکیشن‌ها همیشه تقاضای زیادی دارند و فرصت‌های فراوانی برای استفاده از مهارت‌های فنی و حل مسئله شما به روش‌های جالب و خلاقانه وجود دارد. به‌عنوان یک برنامه‌نویس، می‌توانید برای توسعه و به‌روزرسانی اپلیکیشن‌های وب و موبایل و برنامه‌های نرم‌افزاری در طیف وسیعی از صنایع کار کنید و با انجام کاری که دوست دارید درآمد خوبی کسب کنید.
 • آشپزها: با توجه به گسترش صنعت گردشگری، سرآشپزها و آشپز‌ها فرصت خوبی برای اخذ ویزای کاری استرالیا خواهند داشت. یک سرآشپز می‌تواند به عنوان نیروی کار در یک رستوران، یک بار و یا حتی یک هتل فعالیت کند و از این طریق درآمد خوبی کسب کند.
 • مهندسان: متخصصان و مهندسان در زمینه برق و الکتریسیته می‌توانند در طیف وسیع از مشاغل دولتی و خصوصی در استرالیا حرفه خود را دنبال کنند و درآمد داشته باشند.
 • کادر درمان: برای افراد فعال در کادر درمان شامل پرستار، پزشک، دندانپزشک و غیره نیز بازار کار خوب و اشباع نشده‌ای در استرالیا وجود دارد. درباره شرایط مهاجرت پزشکان به استرالیا چه می‌دانید؟

مشاغل مورد‌نیاز در استرالیا

انواع ویزای اسکیل ورکر

دولت‌های ایالتی و منطقه‌ای استرالیا می‌توانند نیاز به نیروی کار ماهر را به‌صورت جداگانه از دولت رسمی تنظیم و مدیریت کنند. آن‌ها نیازهای ایالتی خود را به‌صورت جداگانه تجزیه و تحلیل می‌کنند و فهرست مشاغل مورد‌نیاز خود را منتشر می‌کنند.

اگر متقاضی واجد شرایط یکی از مشاغل ذکر‌شده باشد، شانس زیادی برای نامزد‌شدن توسط دولت ایالتی یا منطقه‌ای خواهد داشت. شما می‌توانید برای اخذ اقامت دائم یا موقت هر یک از ایالات استرالیا از طریق هر یک از زیرگروه‌هایی که دوست دارید و یا با شرایطی که دارید سازگارتر است استفاده کنید.

 ویزای اسکیل ورکر استرالیا (زیر‌گروه ۱۸۹ )

ویزای 189 یک ویزای دائمی است که به متقاضیان اجازه می‌دهد تا با حقوق کامل و به مدت نامحدود در استرالیا زندگی کنند. برای دریافت این ویزا نیازی به حمایت از سوی دولت ایالتی/منطقه‌ای یا خویشاوندان استرالیایی وجود ندارد.

مهم‌ترین شرایط دریافت ویزای ۱۸۹ استرالیا شامل موارد زیر می‌باشد:

 • حرفه فرد متقاضی باید در لیست مشاغل مورد‌نیاز باشد.
 • متقاضی باید نمره قبولی در آزمون skilled migration points test را کسب کند.
 • رنج سنی 18 تا 44 سال می‌توانند برای اخذ این ویزا درخواست دهند.
 • تسلط بر زبان انگلیسی و کسب نمره مورد‌نیاز در آزمون‌هایی نظیر آیلتس الزامی است.
 • گواهی سلامت جسمانی و شخصیتی را همراه داشته باشد.
 • ارسال یک EOI الزامی است.

در‌حال‌حاضر هزینه‌های دریافت این ویزا حدود ۴۶۰۰ دلار استرالیا برای متقاضی اصلی ارزیابی می‌شود. شما می‌توانید برای آگاهی از قیمت‌های دقیق‌تر و همچنین دریافت مشاوره با وکلای فعال در دفتر مهاجرتی SJ Migration در تماس باشید.

ویزای اسکیل ورکر استرالیا (زیر‌گروه ۱۹۰)

ویزای اسکیل ورکر زیر‌گروه ۱۹۰ یک ویزا برای کار دائمی در استرالیا است که برای دریافت آن باید از سوی یکی از دولت‌های محلی استرالیا دعوت‌نامه دریافت کنید. برای این کار لازم است فرد ماهری باشید و توانایی‌های شما به دولت استرالیایی اثبات شده باشد. در گام نخست برای اخذ ویزا زیر‌گروه ۱۹۰ لازم است یک اظهارنامه eoi بنویسید و پس از آن در صورت موافقت دولت محلی می‌توانید گام‌های بعدی را بردارید.

از جمله امتیازاتی که با اخذ این ویزا خواهید داشت می‌توان به کار و تحصیل دائمی در استرالیا، امکان سفر از استرالیا به دیگر نقاط جهان پس از دو سال، حمایت مالی از اعضای خانواده خود برای مهاجرت به استرالیا و همچنین اخذ شهروندی استرالیا در صورت داشتن شرایط اشاره کرد.

از جمله شرایط لازم برای دریافت ویزای اسکیل ورکر زیر‌گروه ۱۹۰ شامل موارد زیر است:

 • حداقل و حداکثر سن متقاضی بین ۱۸ تا ۴۴ سال باشد.
 • مهارت در زبان انگلیسی
 • حرفه فرد متقاضی باید در لیست مشاغل مورد‌نیاز استرالیا باشد.
 • مهارت‌های فرد باید توسط سازمان مهاجرت استرالیا ارزیابی شود.

هزینه درخواست این ویزا در‌حال‌حاضر از 4240 AUD شروع می‌شود. این قیمت بسته به تعداد افراد وابسته به متقاضی اصلی و سن آن‌ها متفاوت خواهد بود.

ویزای اسکیل ورکر استرالیا (زیر‌گروه ۴۸۵)

زیر‌گروه ۴۸۵ به ویزای موقتی اشاره دارد که به فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های استرالیایی که حداقل به مدت دو سال در استرالیا تحصیل کرده باشند، تعلق می‌گیرد. مدت زمان این ویزا وابسته به شرایط فرد متقاضی می‌تواند از یک سال و نیم الی ۴ سال باشد.

برای اخذ این ویزا باید زیر ۵۰ سال سن داشته باشید و به‌صورت موقتی و برای تحصیل ساکن استرالیا بوده باشید. علاوه‌بر‌این داشتن گواهی سلامت شخصیت و سلامت جسمانی برای اخذ این ویزا ضروری است. لازم به ذکر است که برای دریافت این ویزا تنها ۶ ماه پس از پایان مدت زمان تحصیل خود فرصت دارید. علاوه‌بر‌این داشتن شرایط زیر نیز اجباری است:

 • مهارت و شغلی که انتخاب کرده‌اید باید با مدرک تحصیلی شما در استرالیا هماهنگی داشته باشد.
 • این شغل باید در لیست مشاغل مورد‌نیاز استرالیا وجود داشته باشد.
 •  باید برای ارزیابی مهارت در شغل انتخابی درخواست بدهید.

هزینه‌های فعلی برای درخواست ویزای زیر کلاس ۴۸۵ به شرح زیر است:

 • 1680 دلار برای متقاضی اصلی
 • 840 دلار برای هر متقاضی ثانویه 18 سال یا بالاتر
 • 425 دلار برای هر متقاضی ثانویه زیر 18 سال

ویزای اسکیل ورکر استرالیا (زیر‌گروه ۴۸۵)

 ویزای اسکیل ورکر استرالیا (زیر‌گروه ۴۷۶)

ویزای زیر‌گروه ۴۷۶ بهترین گزینه برای افرادی است که مدرک مهندسی خود را طی دو سال گذشته در خارج از استرالیا دریافت کرده‌اند. بر‌اساس این ویزا متقاضیان می‌توانند تا مدت حداکثر ۱۸ ماه در استرالیا اقامت داشته باشند.

برای دریافت ویزا اسکیل ورکر زیر‌گروه ۴۷۶ موارد زیر لازم است:

 •  مدرک تحصیلی خود را از یک موسسه معتبر طبق معاهده شینگن دریافت کرده باشید.
 •  سن شما باید زیر ۳۱ سال باشد.
 • پیش از این سابقه دریافت این ویزا و یا ویزای زیر‌گروه ۴۸۵ را نداشته باشید.

هزینه درخواست برای این ویزا 425 AUD است. البته این هزینه ممکن است بسته به تعداد افراد وابسته در درخواست شما و سن آن‌ها متفاوت باشد. همچنین شما می‌توانید با اخذ این ویزا، افراد خانواده خود را نیز برای مهاجرت همراه سازید.

ویزای اسکیل ورکر استرالیا (زیر‌گروه ۴۹۱)

یکی از ویزاهای منطقه‌ای (موقت) ساب کلاس ۴۹۱ است که پس از سه سال زندگی و کار در منطقه استرالیا، راهی برای اقامت دائم فراهم می‌کند.ویزای زیر کلاس ۴۹۱ به متقاضی و خانواده او این حق را می‌دهد که در مناطق مشخص شده‌ای از استرالیا برای مدت موقت زندگی، کار و تحصیل کنند و از طرح‌های ملی مراقبت‌های بهداشتی استرالیا نیز بهره‌مند باشند. علاوه‌بر‌این امکان سفر به داخل و خارج از استرالیا با داشتن این ویزا فراهم است.

هزینه این ویزا در‌حال‌حاضر از 4240 AUD شروع می‌شود. این هزینه نیز وابسته به تعداد افرادی که همراه با متقاضی اصلی مهاجرت خواهند کرد، متفاوت خواهد بود.

برخی از شرایط دریافت ویزای ۴۹۱ به شرح زیر است:

 • برای درخواست ویزای زیر کلاس 491 به پیشنهاد شغلی از سوی ایالات نیازی نیست.
 • فرد متقاضی نباید سابقه رد ویزا در هر زیرگروهی داشته باشد.
 • سن فرد متقاضی باید زیر 45 سال باشد.

بر‌اساس این ویزا فرد متقاضی می‌تواند به عنوان اسپانسر (و البته با شرایط خاصی) افراد خانواده خود را همراه خود به استرالیا بیاورد. به همین دلیل، به این ویزا ویزای اسپانسرشیپ خانوادگی نیز می‌گویند.

ویزای اسکیل ورکر استرالیا (زیر‌گروه ۸۸۷)

ویزای 887 یک ویزای کار دائمی است که فقط برای کسانی صادر می‌شود که قبلا ویزای کار موقت داشته‌اند. به عبارتی ویزای 887 به شما اجازه می‌دهد که به طور دائم در استرالیا بمانید، اما تنها در صورتی که در طول ویزای قبلی خود در یک منطقه خاص در استرالیا کار و زندگی کرده باشید.

از جمله شرایط لازم برای دریافت ویزای 887 می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • متقاضی باید مدارکی دال بر اقامت به مدت حداقل دو سال در مناطق تایید‌شده در استرالیا داشته باشد.
 • داشتن پاسپورت معتبر و مدارک شناسایی اجباری است.
 • گواهی سلامتی‌های جسمانی و شخصیتی ضروری است.
 • مدارکی مبتنی بر تسلط بر زبان انگلیسی باید در پرونده مهاجرتی متقاضی باشد.
 • مدارکی مبتنی بر حداقل 35 ساعت کار و مدارکی مبتنی بر حداقل ۳۵ هفته در هفته در استرالیا طی یک سال اخیر اجباری است.

هزینه این ویزا 425 AUD است. علاوه‌بر‌این هزینه‌های اضافی برای هر یک از اعضای خانواده که با فرد متقاضی برای ویزا درخواست می‌کنند نیز وجود دارد. ضمنا اعضای خانواده متقاضی ملزم به داشتن حداقل تسلط بر زبان انگلیسی هستند، در غیر‌این‌صورت، باید برای هر یک از اعضای خانواده بالای 18 سال که مدرک لازم را ندارند هزینه مضاعفی (4890 AUD) در‌نظر گرفته شود. مدت زمان لازم برای ارزیابی درخواست این ویزا بین ۱۴ تا ۲۰ ماه طول می‌کشد.

مدارک مورد‌نیاز برای دریافت ویزای اسکیل ورکر استرالیا

مدارکی که شما برای دریافت ویزای اسکیل ورکر به آن احتیاج دارید، با توجه به نوع ویزایی که انتخاب کرده‌اید متفاوت خواهد بود. برای مثال اگر برای ویزای زیرکلاس ۸۸۷ درخواست داده باشید لازم است در کنار مدارک خود، مدارکی را نیز دال بر اقامت موقت خود در استرالیا ارائه دهید.

یا در مثالی دیگر اگر متقاضی اقامت دائم پس از تحصیل در استرالیا هستید (زیر‌گروه ۴۸۵)، لازم است مدارک تحصیلی خود و همچنین مدرک دریافتی خود از دانشگاه‌های استرالیا را در کنار مدارک مهاجرتی خود قرار دهید.

مدارک مورد‌نیاز برای دریافت ویزای اسکیل ورکر استرالیا

با این حال برخی مدارک نیز هستند که جنبه عمومی دارند و برای هر نوع ویزایی شما باید آن‌ها را آماده کنید. مدارک مورد‌نیاز برای دریافت ویزای اسکیل ورکر استرالیا شامل موارد زیر می‌باشد:

 • پاسپورتی که حداقل به مدت ۶ ماه معتبر باشد.
 • مدارک شناسایی نظیر شناسنامه کارت پایان خدمت کارت ملی و عکس
 • نامه تمکن مالی و همچنین اصل و کپی گزارش حساب بانکی
 • مدارک مربوط به سوابق شغلی
 • دعوت‌نامه‌ها و پیشنهادات شغلی
 • مدارک مربوط به تسلط بر زبان انگلیسی نظیر آیلتس و تافل
 • گواهی عدم سوء‌پیشینه
 • رسید پرداخت‌های مربوط به هزینه‌های دولتی برای مهاجرت به استرالیا

شما می‌توانید جهت جلوگیری از ریجکتی ویزای استرالیا خود، برای دریافت مشاوره رایگان در زمینه مدارک مورد‌نیاز منطبق با زیر‌گروهی که انتخاب کرده‌اید، با وکلای رسمی دفتر مهاجرتی SJ migration در تماس باشید.

مدت زمان دریافت ویزای اسکیل ورکر استرالیا

پاسخ به این سوال بستگی به نوع ویزایی دارد که شما برای آن درخواست داده‌اید. با این حال شرایط فردی و همچنین جهانی می‌تواند در مدت زمان اخذ ویزا تاثیر بگذارد. برای مثال پس از بحران کووید ۱۹ در جهان شاهد افزایش زمان ارزیابی درخواست‌های ویزا از سمت دولت استرالیا بوده‌ایم.

اکثر درخواست‌های ویزای کاری طی 1 الی 2 سال پردازش می‌شوند. با این حال، به خاطر داشته باشید که برای این مدت زمان تضمینی وجود ندارد و عوامل زیادی بر طول دوره بررسی تأثیر می‌گذارند. برای مثال دائمی یا موقتی بودن ویزای درخواست‌شده می‌تواند بر این مدت زمان افزایش یا کاهش دهد. علاوه‌بر‌این کامل نبودن مدارک در هنگام ارسال و یا گم شدن مدارک ممکن است پروژه مهاجرتی شما را به تعویق بیاندازد.

اگر درخواست ویزا داده‌اید، می‌توانید اطلاعات مربوط پروسه پردازش درخواست خود را با استفاده از راهنمای زمان پردازش ویزا در سایت رسمی مهاجرت استرالیا بررسی کنید. اطلاعات مربوط به زمان پردازش ویزا به طور دائمی به‌روزرسانی می‌شود. راهنمای جدید زمان پردازش ویزا به شما نشان می‌دهد رسیدگی به درخواست ویزای شما ممکن است چقدر طول بکشد. این بازه زمانی تخمینی است و بر‌اساس مدت زمانی که برای پردازش پروزه‌های مهاجرتی اخیر صرف شده است. البته این امکان برای تمامی زیر‌گروه‌ها وجود ندارد.

مراحل درخواست برای ویزای اسکیل ورکر استرالیا

با توجه به تغییرات قوانین مهاجرتی استرالیا به ویژه پس از پاندمی کوید ۱۹ پاسخ این سوال که مراحل درخواست برای ویزای اسکیل ورکر استرالیا چیست کمی با گذشته متفاوت است. در ادامه مراحل کلی ثبت درخواست برای دریافت ویزای اسکیل ورکر استرالیا را برای شما جمع آوری کرده‌ایم. مراحلی که در ادامه برای شما آورده‌ایم جنبه کلی دارد و شما می‌توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر و تخصصی‌تر در زمینه هر‌کدام از زیر‌گروه‌های ویزای اسکیل ورکر استرالیا با ما در تماس باشید.

مراحل درخواست برای ویزای اسکیل ورکر استرالیا

شغل و حرفه مورد‌نظر خود را بررسی کنید

اولین قدم این است که مشخص کنید کدام شغل به بهترین وجه مناسب تحصیلات و تجربه کاری قبلی شما است. بسیار مهم است که به درستی تشخیص دهید که کدام شغل با شرایط شما بیشترین هماهنگی را دارد.

مهارت شما باید ارزیابی شود

بدون طی کردن این مرحله شما نمی‌توانید برای هیچ کدام از ویزاهای استرالیا اقدام کنید. طی این مرحله تحصیلات و تجربه کاری شما باید با استانداردهای موجود در استرالیا مطابقت داده شود و اگر شما واجد شرایط لازم نباشید امکان دریافت ویزا وجود ندارد. این مرحله را به اصلاح اسسمنت (assessment) ویزای اسکیل ورکر استرالیا می‌گویند.

لازم است بدانید که مهارت های لازم برای هر شغل و حرفه‌ای توسط یک گروه ارزیاب خاص سنجیده می‌شود. برای مثال اگر

در حوزه تجارت فعال هستید مهارت‌های شما باید توسط Trades Recognition ارزیابی شود. مشاغل مهندسی نیز عموما توسط Engineers Australia ارزیابی می‌شوند. شما می‌توانید ارزیابی مهارت مربوط به شغل خود در لیست‌های حرفه‌های مورد‌نیاز استرالیا بررسی کنید.

باید بدانید هر شغل دارای مجموعه متفاوتی از الزامات تحصیلی و کاری است. پس توصیه می‌کنیم قبل از هرگونه اقدام به صورت کامل تحقیق کنید و یا در این فرایند می‌توانید از وکلای رسمی ما در دفتر مهاجرتی SJ migration کمک بگیرید.برای دریافت مشاوره با ما در تماس باشید.

فهرست مشاغل ایالتی و شرایط ویزا را بررسی کنید

اگر دوست دارید از طرف یکی از ایالات منطقه‌ای در استرالیا نامزد شوید و یا به عبارتی برای شما دعو‌ت‌نامه ارسال شود این مرحله برای شما بسیار مهم خواهد بود. در هر ایالت مسئولین با توجه به کمبود مشاغل نیروی کار حرفه‌ای در آن زمینه را درخواست می‌دهند. مرور وب‌سایت‌های ایالتی که هر کدام فهرست اختصاصی خود را دارند به شما کمک می‌کند که دید خوبی نسبت به حرفه‌های مورد‌نیاز در ایالات مختلف استرالیا داشته باشید.

آزمون میزان علاقه را جدی بگیرید

پس از ارزیابی کامل مهارت باید لیست‌های ایالتی را بررسی کنید تا مطمئن شوید که شرایط لازم را دارید و سپس به دنبال آزمون ابراز علاقه باشید.

برای دریافت دعوت‌نامه برای درخواست ویزا، همه متقاضیان باید این آزمون امتیازبندی‌شده را پشت سر بگذارند. برای ارسال اظهار علاقه برای مهاجرت عمومی به 65 امتیاز نیاز دارید، اما به طور‌کلی هر چه امتیاز بیشتری کسب کنید، شانس بیشتری برای دریافت دعوت‌نامه خواهید داشت.

علاوه‌براین برای محاسبه و تخمین امتیازات خود می‌توانید در آزمون امتیاز آزمایشی شرکت کنید. در بیانیه علاقه خود (EOI)، همچنین می‌توانید مشخص کنید که برای کدام ویزا می‌خواهید برای آن درخواست دهید و دوست دارید در کدام ایالت ساکن شوید.

درخواست خود را ارائه دهید

در‌نهایت، هنگامی که نامزدی ایالتی را دریافت کردید، می‌توانید درخواست ویزای خود را از طریق حساب مهاجرتی خود ارسال کنید. شما باید اسناد و مدارک شخصی، مدارک تحصیلی، مدارک مربوط به تجربه کاری و… را ارائه دهید.

در این مسیر دفتر مهاجرتی SJ migration همراه شما خواهد بود تا در سریع‌ترین زمان ممکن بتوانید این فرایند را طی کنید. برای آغاز پروژه مهاجرتی خود به استرالیا کافیست فرم اختصاصی ما را پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند. مهمترین ویژگی خدمات اس جی مایگریشن در زمینه ویزای اسکیل ورکر استرالیا، اعطای ویزای توریستی استرالیا بصورت رایگان به متقاضیان است.

سیستم امتیاز دهی در دریافت ویزا کاری استرالیا

همان‌طور که پیشتر گفته شد برای اینکه بتوانید مهاجرت کاری به استرالیا را تجربه کنید باید به صورت حداقلی امتیاز ۶۵ را کسب کنید. اما مهم‌ترین معیارهای کسب امتیاز برای اخذ ویزای اسکیل ورکر استرالیا چیست؟

سیستم امتیاز دهی در دریافت ویزا کاری استرالیا

سن

برای اخذ ویزای استرالیا باید حداکثر ۴۵ سال سن داشته باشید. طبیعتاً نیروی کار جوانی که انگیزه بالایی داشته باشد و انرژی بیشتری داشته باشد، امتیاز بالاتری را کسب خواهد کرد. در این زمینه جدول زیر شما را راهنمایی خواهد کرد.

 سن متقاضی  امتیاز
۱۸ تا ۲۴ سال ۲۵ امتیاز
 ۲۵ تا ۳۲ سال  ۳۰ امتیاز
۳۳ تا ۳۹ سال  ۲۵ امتیاز
 ۴۰ تا ۴۴ سال ۱۵ امتیاز
 بالای ۴۵ سال صفر امتیاز

تسلط بر زبان انگلیسی

برای دریافت ویزای اسکیل ورکر استرالیا حداقل نمره زبانی که شما به آن احتیاج دارید، نمره ۶ آزمون آیلتس می‌باشد. با دریافت نمرات بالاتر امتیاز شما نیز بیشتر خواهد شد.

 نمره کسب‌شده در آزمون  امتیاز
نمره ۸ تا ۹ در آزمون آیلتس (تسلط کامل) ۲۰ امتیاز
 نمره ۷ در آزمون آیلتس (سطح متوسط)  ۱۰ امتیاز
 ۶.۵ در آزمون آیلتس (دارای صلاحیت)  صفر امتیاز

سابقه کاری در استرالیا

اگر قبل از اخذ ویزای دائمی استرالیا برای مدتی مثلاً ۵ سال سابقه کار در استرالیا به‌صورت موقت را داشته‌اید، حتماً این مورد را در اطلاعات خود ذکر کنید. داشتن سابقه کاری در استرالیا می‌تواند امتیاز شما را افزایش دهد و به اخذ اقامت دائم کمک کند.

میزان سابقه امتیاز
 ۱ سال ۵ امتیاز
 ۳ سال  ۱۰ امتیاز
 ۵ سال  ۱۵ امتیاز

سابقه کار در خارج از استرالیا

اگر پیش از مهاجرت به استرالیا سابقه کاری ویژه‌ای در کشور دیگری دارید، می‌توانید برای کسب امتیاز بیشتر امیدوار باشید.

میزان سابقه  امتیاز
 ۳ سال ۵ امتیاز
 ۵ سال  ۱۰ امتیاز
 ۸ سال در ۱۰ سال اخیر  ۱۵ امتیاز

مدرک تحصیلی

مدارک تحصیلی شما تاثیر بسزایی در کسب امتیاز مورد‌نیاز خواهد داشت. به ویژه اگر دوره تحصیلات تکمیلی خود را در استرالیا گذرانده‌اید، فراموش نکنید که حتماً آن را در رزومه خود ذکر کنید. نحوه امتیازدهی به مدرک تحصیلی متقاضیان طابق جدول زیر می‌باشد.

مدرک تحصیلی امتیاز
دوره‌های کارآموزی در خارج از کشور مبدا ۱۰ امتیاز
اخذ مدرک AQF III /IV در استرالیا  ۱۰ امتیاز
دیپلم اخذ شده در استرالیا  ۱۰ امتیاز
مدارک لیسانس و فوق‌لیسانس  ۱۵ امتیاز
دکتری  امتیاز ۲۰ امتیاز

مهارت و حرفه پارتنر

اگر به همراه پارتنر خود برای اخذ ویزای کاری استرالیا درخواست می‌دهید، حرفه و مهارت او نیز می‌تواند در کسب امتیاز موثر باشد. البته مشروط بر اینکه حوزه کاری پارتنر نیز جز مشاغل مورد‌نیاز در استرالیا باشد. اگر پارتنر شما علاوه‌بر شغل و حرفه، تسلط کافی بر زبان انگلیسی داشته باشد حداقل ۱۰ امتیاز کسب خواهید کرد.

علاوه‌بر تمامی موارد‌ ذکر‌شده در مطلب، مواردی که در جدول زیر آورده‌ایم نیز می‌تواند در کسب امتیاز موثر باشد:

حمایت توسط دولت منطقه‌ای یا ایالتی استرالیا (زیر‌گروه ۱۹۰)  ۵ امتیاز
 حمایت مالی از طرف خانواده یا دولت محلی  ۱۵ امتیاز
مجرد بودن  ۱۰ امتیاز
شرکت در آزمون NATTI ۵ امتیاز

انواع اسسمنت (Assessment) و هزینه‌های آن

در فرایند مهاجرت کاری به استرالیا مرحله اسسمنت یا ارزیابی مهارت برای شما با هزینه‌هایی همراه خواهد بود. میزان هزینه بسته به حرفه و شغل شما و همچنین سازمان استرالیایی ارزیاب متفاوت خواهد بود. در استرالیا سازمان‌های مختلفی برای ارزیابی مدارک و مهارت‌های متقاضیان مهاجرت وجود دارد.

انواع اسسمنت (Assessment) و هزینه‌های آن

جدول زیر به شما کمک می‌کند تا از هزینه‌های مختلفی که سازمان‌های مختلف از متقاضیان دریافت می‌کنند مطلع شوید.

سازمان ارزیاب هزینه‌ها
سازمان وت اسس (VETASSESS) ۹۶۲ دلار
سازمان مهندسی (EA)  ۱۳۲۰ دلار
سازمان فنی و حرفه‌ای (TRA) ۷۲۰ دلار
سازمان کامپیوتر (ACS)  ۵۳۰ دلار

البته ارزیابی‌های مهارتی به اشکال مختلف و متناسب با نیازهای متقاضیان مختلف انجام می‌شود. سه نوع ازریابی اصلی عبارت‌اند از:

 • ارزیابی‌های عمومی مهاجرت مهارتی: برای کارگران و نیروی کار ساده و ماهر که به دنبال مهاجرت هستند.
 • ارزیابی مهارت‌های تجاری: این نوع ارزیابی به تاجران و افراد فعال در صنایع اختصاص دارد.
 • ارزیابی مشاغل و حرفه‌های خاص: برای متخصصانی که به دنبال اخذ ویزای کاری در یک صنعت یا انجمن خاص هستند.

جمع بندی

حال دیگر همه چیز را درباره ویزای اسکیل ورکر استرالیا و انواع آن می‌دانید و همچنین زیر‌گروه‌های مختلف آن را می‌شناسید. با توجه به موقعیت‌های عالی که در استرالیا برای زندگی و کار وجود دارد، روز به روز تعداد متقاضیان مهاجرت به استرالیا افزایش پیدا می‌کند.

اگر شما هم دوست دارید برای اخذ ویزای اسکیل ورکر استرالیا اقدام کنید لازم نیست نگران هیچ چیز باشید. وکیل رسمی مهاجرت به استرالیا در دفتر مهاجرتی SJ migration همراه شما خواهد بود تا ویزای خود را در سریع‌ترین زمان ممکن دریافت کنید.

سوالات متداول

ویزای اسکیل ورکر چیست؟

با دریافت ویزای اسکیل ورکر شما می‌توانید برای پیگیری شغل خود در استرالیا اقدام کنید. ویزای اسکیل ورکر در دو نوع اقامت دائم و موقت صادر می‌شود.

 برای اخذ ویزای اسکیل ورکر به چه مدارکی احتیاج دارم؟

پاسپورتی که حداقل به مدت ۶ ماه معتبر باشد،مدارک شناسایی نظیر شناسنامه، کارت پایان خدمت، کارت ملی، نامه تمکن مالی و همچنین اصل و کپی گزارش حساب بانک، مدارک مربوط به سوابق شغلی و دعو‌ت‌نامه‌ها و پیشنهادات شغلی از جمله مدارکی است که برای اخذ ویزای اسکیل ورکر به آن احتیاج دارید.

چه مدت طول می‌کشد تا ویزای من صادر شود؟

پاسخ به این سوال بستگی به نوع ویزایی دارد که شما برای آن درخواست داده‌اید. ضمنا شرایط فردی و همچنین جهانی می‌تواند در مدت زمان اخذ ویزا تاثیر بگذارد.

چه مهارت هایی به کسب امتیاز در آزمون مبتنی بر امتیاز کمک می کند؟

آزمون مبتنی بر امتیاز، امتیاز متقاضی را بر‌اساس مهارت‌هایی نظیر تسلط بر زبان انگلیسی، مدرک و شرایط تحصیلی، صلاحیت‌های شخصیتی و بهداشتی و سوابق کیفری فرد ارزیابی می‌کند.

تفاوت بین ویزا (زیر‌کلاس 189) و ویزا (زیر‌کلاس 190) چیست؟

تفاوت اصلی بین زیر‌کلاس ویزای مستقل ماهر 189 و زیر‌کلاس ویزای نامزدی ماهر 190 این است که ویزای 189 نیازی به نامزدی از طرف دولت ایالت/منطقه استرالیا ندارد، اما حمایت مالی توسط دولت ایالتی/منطقه ای برای ویزای 190 ضروری است.

عمده مشاغلی که مورد توجه و تقاضای دولت استرالیا، در چه حوزه‌‌هایی قرار دارند؟

حوزه‌های مختلفی نظیر علوم، ریاضیات، فناوری و مهندسی، تولید پیشرفته، اقتصاد نوآورانه و دیجیتال و همچنین خدمات اجتماعی و بهداشتی (نظیر حمایت از سالمندان) و در آخر معلمان دوره‌های ابتدایی، متوسطه مورد‌توجه متقاضیان و همچنین دولت استرالیاست.

آیا متقاضی می‌تواند در زمان درخواست ویزای 190 خارج از استرالیا باشد؟

بله، متقاضی می‌تواند در زمان درخواست این ویزا خارج از استرالیا باشد.

آیا داشتن وکیل رسمی در پروژه مهاجرت به کاری به استرالیا اجباری است؟

اگرچه داشتن وکیل در پروژه مهاجرت اجباری نیست، اما ما به شما توصیه می‌کنیم که حداقل قبل از اقدام به هرگونه کاری، با یک متخصص و وکیل رسمی مهاجرتی صحبت کنید و مشورت‌های لازم را دریافت کنید.

SJ migration برای اخذ ویزای اسکیل ورکر استرالیا چه کمکی به من می‌تواند بکند؟

SJ migration یک دفتر مهاجرتی موفق با بیش از ۱۰ سال سابقه در دریافت ویزای استرالیا می‌باشد که این تجربیات را در اختیار شما قرار خواهد داد. خانم سوده جعفری از وکلای رسمی مهاجرت به استرالیا و دارنده مدرک MARA می‌باشد. شما می‌توانید با سپردن پروژه مهاجرت کاری خود به استرالیا، به دفتر مهاجرتی SJ migration یک مسیر هموار را در مهاجرت خود تجربه کنید.

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا